27 kwietnia 2017

Białorusini szykują się do meczów z Polską

W poniedziałek w Mińsku rozpoczęło się zgrupowanie męskiej reprezentacji Białorusi, która przygotowuje się do dwóch meczów kwalifikacyjnych EHF EURO 2018 przeciw Polsce. Podopieczni Jurija Szewcowa w hali Pałacu Sportu Uruczje będę trenowali do 3 maja. Dzień później zostanie rozegrane pierwsze z zaplanowanych spotkań. Oba zespoły zmierzą się ponownie 7 maja w Płocku.

Białoruś_2

Białoruski szkoleniowiec powołał 21 zawodników. Kierował się prostym założeniem, aby na każdej pozycji sprawdzić po trzy osoby. Z tego grona na mecze z Biało-czerwonymi zostanie wytypowanych 16 graczy. Obowiązki w zagranicznych klubach spowodowały, że dwójka kadrowiczów – Artsem Karalek i Wiaczesław Sołdatenko – do kolegów dołączy dopiero 30 kwietnia. Pierwszy z nich wcześniej wystąpi w barwach francuskiego Saint Raphael w Pucharze EHF przeciw niemieckiemu MT Melsungen. Drugiego czeka ligowa gra w Bundeslidze, którą zaplanowaną ma HBW Balingen-Weilstetten.

Zespół Białorusi po pierwszym meczu z Polską, 5 maja, przemieści się w kierunku naszej granicy, do miasta Małoryta. Następnego dnia kadrowicze Szewcowa pojadą autokarem do Polski., gdzie w płockiej Orlen Arenie zostanie rozegrane drugie spotkanie tych drużyn

Po dwóch kolejkach kwalifikacji ME Białoruś  w grupie 2 zajmuje 2. miejsce, mając na koncie 2 punkty. Złożyła się na to porażka u siebie z Rumunią 23:26 i wyjazdowa wygrana z Serbia 36:27.

Kadra Białorusi:

bramka: Wiaczesław Soldatenko HBW Balingen-Weilstetten/Niemcy), Witalij Czerepienko (Mieszkow Brześć), Iwan Mackiewicz (Steaua Bukareszt/Rumunia);

lewe skrzydło: Andrej Jurinok (Mieszkow), Aleksandr Titow (Rihimaen Cocks/ Finlandia), Iwan Browko (SKA Mińsk);

prawe skrzydło: Denis Rutenko (Mieszkow), Nikita Wajłupow (SKA), Maksim Baranow (HC Odorhei/Rumunia);

lewe rozegranie: Aleksiej Szynkiel, Władysław Kulesz, Wadim Gajduczenko (wszyscy SKA);

środkowe rozegranie: Aleksandr Podszywałow (SKA), Borys Puchowski (Motor Zaporoże/Ukraina), Artem Kułak (Mieszkow);

prawe rozegranie: Siergiej Szyłowicz (Mieszkow), Artur Karwacki, Nikołaj Alechin (obaj SKA);

koło: Artem Karalek (Saint-Raphael/Francja), Wiaczesław Szumak, Maksim Babiczew (obaj Mieszkow).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest