2 maja 2017

Michał Jurecki: Jestem pełen optymizmu

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami, do gry w narodowych barwach powraca Michał Jurecki. Rozgrywający zapowiada, że każde z czterech spotkań, które zostały Polakom do rozegrania w kwalifikacjach do EHF EURO 2018, trzeba traktować jak finał.

Po dwóch listopadowych porażkach jesteśmy w trudnej sytuacji, ale na szczęście jeszcze możemy to zmienić, wszystko jest w naszych rękach – zapowiada.

2017.05.01 Plock Pilka reczna mezczyzn eliminacje do Mistrzostw Europy 2018 Polska - Bialorus Otwarty trening reprezentacji Polski N/z Michal Jurecki Foto Martyna Szydlowska / PressFocus 2017.05.01 Plock Men handball 2018 Men's European Championship qualification Poland - Belarus Poland's national team open training Michal Jurecki Credit: Martyna Szydlowska / PressFocus

Fot: Martyna Szydłowska / PressFocus

Dla mnie była to bardzo długa przerwa w grze, najdłuższa w dotychczasowej karierze, oby ostatnia. Miałem trochę czasu, aby przemyśleć kilka spraw, a co najważniejsze zregenerować organizm, co mogę teraz wykorzystać z korzyścią zarówno dla klubu jak i reprezentacji – mówi „Dzidziuś”, który po raz ostatni zagrał z orzełkiem na piersi w trzecim meczu Polaków (przeciw Egiptowi) na igrzyskach olimpijskich w Rio.

Do gry w kadrze powróciło także dwóch innych doświadczonych rozgrywających.

Cieszę się z powrotu Karola Bieleckiego z Krzyśkiem Lijewskim. Po dwóch listopadowych porażkach zespół jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Teraz każdy mecz musimy traktować jak finał. Jeśli przegramy, nasza sytuacja będzie fatalna. Nie myślę jednak o tym, jestem pełen optymizmu – dodaje.

Na pewno w zespole Białorusi jest wielu dobrych zawodników, którzy grają w mocnych klubach, chociażby w Lidze Mistrzów. Musimy więc wyjść skoncentrowani, bo jest to mocna drużyna, o czym świadczy ich niedawna wygrana z Serbią w Belgradzie– ocenia Michał Jurecki.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest