7 maja 2017

Reprezentacja wciąż z Dujszebajewem? Decyzja wkrótce

Polska zremisowała z Białorusią w Płocku 27:27 i ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do finałów ME 2018. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Talant Dujszebajew zapowiedział, że zrezygnuje z pracy z Biało-czerwonymi.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Wszystkie decyzje podejmowałem ja i to ja ponoszę za nie odpowiedzialność. Powiedziałem o tym prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu od razu po meczu. On poprosił, abym się jeszcze zastanowił. Ale taka jest moja decyzja. Jestem dumny, że mogłem pracować z tą wspaniałą drużyną i życzę powodzenia mojemu następcy – tłumaczy Dujszebajew.

Poproszony o komentarz do słów selekcjonera, prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki wypowiada się  wyważonym tonie.

Nie mam w zwyczaju podejmować tak istotnych decyzji, ani przyjmować tego typu oświadczeń w pomeczowych emocjach. Oficjalnie nie dostałem żadnej informacji o dymisji. Trener po meczu podszedł do mnie i powiedział, że po prostu nie wytrzymuje napięcia, ale nie chciałem z nim rozmawiać na korytarzu na tak poważny temat. Potem dotarły do mnie wieści z konferencji prasowej, jednak jeszcze raz podkreślam, przede wszystkim chce się teraz spotkać ze szkoleniowcem i na spokojnie z nim porozmawiać – wyjaśnia szef ZPRP.

O ostatecznych decyzjach jakie zapadną w tej sprawie dowiemy się zatem dopiero po spotkaniu Andrzeja Kraśnickiego z Talantem Dujszebajewem.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest