Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | PGNiG Puchar Polski w nowej odsłonie!

PGNiG Puchar Polski w nowej odsłonie!

 

W tym roku finałowa rywalizacja o PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej odbędzie się w nowej odsłonie! Emocjonująca formuła rozgrywek oraz dynamiczny charakter nowej oprawy graficznej wydarzenia to znaki rozpoznawcze Finałów 2017!

PGNiG Puchar Polski to, oprócz rywalizacji o mistrzostwo Polski, najważniejsze wydarzenie w krajowej piłce ręcznej.

W majowy weekend 20-21 maja w Lublinie o to niezwykle cenne trofeum rywalizować będą zarówno żeńskie jak i męskie drużyny. W sobotę o trofeum zagrają Kram Start Elbląg z Metraco Zagłębiem Lubin, natomiast w niedzielę odbędzie się finał mężczyzn z udziałem Vive Tauron Kielce i Orlen Wisły Płock.

pp-660x330

Nowa formuła ma na celu podniesienie prestiżu marki PGNiG Pucharu Polski oraz nadanie jej unikatowego, specjalnego i nobilitującego charakteru. Istotą projektu było stworzenie produktu marketingowego ważnego i przynoszącego wymierne korzyści zarówno dla organizatorów, sponsorów, miast gospodarzy, jak i drużyn (klubów) biorących udział w rozgrywkach, nie zapominając oczywiście o najważniejszej kwestii, tj. emocjach dla licznej rzeszy kibiców i fanów piłki ręcznej oraz potencjalnych przyszłych jej miłośników.

Do współpracy zaproszono studio Signature prowadzone przez Artura Gosiewskiego, który jest twórcą m.in. znaku marki ZPRP.

Rezultatem prac jest logotyp Puchar Polski ZPRP wraz z całościowym systemem identyfikacji wizualnej oraz trofeum turnieju.

Symbol Pucharu Polski ZPRP przedstawia w syntetycznym ujęciu trofeum, jakim jest fizyczna nagroda za zwycięstwo w turnieju – puchar. Jego zwieńczeniem jest znak graficzny ZPRP, co jest jednoznacznym komunikatem dla odbiorcy, kto jest organizatorem i propagatorem rozgrywek.

W odbiorze symbol jest dynamiczny i pełen ekspresji. Kolorystyka nawiązuje do barw narodowych, podkreślając w ten sposób polski charakter wydarzenia.

Wraz z nową odsłoną PGNiG Pucharu Polski uruchomiona została strona internetowa dedykowana rozgrywkom: www.recznapucharpolski.pl!

Zapraszamy też na oficjalny profil PGNiG Pucharu Polski na Facebooku na @recznapucharpolski!