16 maja 2017

Oświadczenie ZPRP w sprawie artykułu zamieszczonego w “Polska The Times” w dniu 15.05.2017

W nawiązaniu do felietonu Pana Mariana Kmity – Dyrektora Polsatu Sport – pt. „I ostał wam się jeno sznur prezesie Kraśnicki” opublikowanego w dzienniku „Polska The Times” – numer 39 – 15 maja 2017 r., w którym podano nieprawdziwe i nierzetelne informacje, Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedstawia następujące fakty:

  1. Telewizja Polsat nigdy nie odpowiedziała na zaproszenie ZPRP do składania ofert na zakup praw do transmisji meczów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, PGNiG Superligi kobiet, PGNiG Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz rozgrywek piłki ręcznej plażowej w latach 2017-2020, stąd nie było negocjacji na linii ZPRP – Polsat, dotyczących  wartości zakupu praw do transmisji meczów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął  rozmowy z nadawcami, którzy formalnie zadeklarowali chęć negocjacji i  współpracy.
  1. Mecz reprezentacji Polski mężczyzn z Białorusią w TVP 2 i TVP Sport oglądało łącznie około 1,9 miliona widzów (1 494 862 w samym TVP 2) co potwierdzają oficjalne wyniki oglądalności, a nie jak nieprawdziwie podaje Pan Marian Kmita „tylko kilkaset tysięcy”.
  1. Nie jest prawdą, że – jak stwierdził autor artykułu – „żeńska liga nie jest do tej pory nigdzie pokazywana”. PGNiG Superliga kobiet jest pokazywana w Telewizji Polskiej. Transmisja pierwszego meczu: MKS Selgros Lublin – Vistal Gdynia odbyła się w sobotę, 13 maja 2017 r., na antenie TVP Sport, a więc przed publikacją artykułu.
  1. Obecnie Związek Piłki Ręcznej w Polsce sfinalizował rozmowy z jedną ze stacji telewizyjnych w sprawie transmisji meczów i ma podpisane umowy sponsorskie i partnerskie. Nie jest zatem uprawniona sugestia jakoby Związek Piłki Ręcznej w Polsce stracił ważnych partnerów zawarta w stwierdzeniu Pana Mariana Kmity „Polska piłka ręczna jeszcze dwa lata temu miała wszystko. Możnego sponsora i opiekę dwóch poważnych telewizji”.
  1. Związek Piłki Ręcznej w Polsce szanuje głos w dyskusji na temat polskiej piłki ręcznej, jest otwarty na dialog i konstruktywne wnioski. Podawanie nieprawdziwych informacji, personalny atak oraz język wypowiedzi – w tym tytuł felietonu – dowodzą, że dialog nie jest intencją autora.
  1. Związek Piłki Ręcznej w Polsce ma nadzieję, że przedstawiona opinia nie jest oficjalnym stanowiskiem Telewizji Polsat – stacji od lat zaangażowanej w promocję polskiej piłki ręcznej, co zawsze podkreślali przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także Zawodniczki i Zawodnicy, Reprezentantki i Reprezentanci Polski – a subiektywnym stanowiskiem i opinią Pana Mariana Kmity.

***

Jan Korczak-Mleczko

Rzecznik Prasowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest