Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Czas decydujących rozstrzygnięć w PGNiG Superlidze Kobiet

Czas decydujących rozstrzygnięć w PGNiG Superlidze Kobiet

 

W środę 17 maja poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w PGNiG Superlidze Kobiet. Emocji będzie ogrom – w Gdyni miejscowy Vistal i Metraco Zagłębie Lubin zagrają o mistrzostwo Polski, a w Elblągu Kram Start zmierzy się z ustępującym z tronu MKS-em Selgros Lublin w meczu o brązowy medal. Trwa też zacięta walka o pozostanie w ekstraklasie.

Bez wątpienia najciekawszym i najbardziej emocjonującym meczem będzie rywalizacja Vistalu z Metraco Zagłębie. Oba zespoły mają na swoim koncie po 48 punktów i o tym, który z nich sięgnie po mistrzostwo Polski, zadecyduje wynik środowego spotkania w Gdyni. W ostatnim czasie w lepszej formie są Miedziowe, ale to po stronie Vistalu będzie przewaga parkietu. To o tyle istotne, że zawodniczki Pawła Tetelewskiego wygrały wszystkie pięć poprzednich domowych meczów z Zagłębiem.

Nieco w cieniu rywalizacji w Gdyni toczyć będzie się spotkanie w Elblągu, które wyłoni brązowego medalistę kraju. Przed środową potyczką w lepszej sytuacji są szczypiornistki Kram Startu, które mają o punkt więcej od MKS-u Selgros. Dla lubelskiej drużyny to ostatnia szansa do uratowania honoru, bo brak medalu byłby dla zespołu Nevena Hrupca ogromną porażką.

W środę rozegrane zostaną też cztery inne mecze 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. W grupie mistrzowskiej piąta w tabeli Pogoń Baltica Szczecin podejmie szóstą Energę AZS Koszalin. W grupie spadkowej główną uwagę przykują spotkania w Piotrkowie Trybunalski i Kobierzycach, gdzie wystąpią walczące o uniknięcie pozycji barażowej UKS PCM Kościerzyna i KPR Jelenia Góra. W korzystniejszym położeniu jest ekipa z Kościerzyny, która ma od Jelonki o punkt więcej. W Gdańsku z rozgrywkami pożegna się natomiast spadająca do I ligi Olimpia-Beskid Nowy Sącz.

32. kolejka – grupa mistrzostwa:

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin – godz. 17:45
Kram Start Elbląg – MKS Selgros Lublin – godz. 17:45
Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin – godz. 17:45

32. kolejka – grupa spadkowa:

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Olimpia-Beskid Nowy Sącz – godz. 15:30
KPR Kobierzyce – KPR Jelenia Góra – godz. 18:00
Piotrcovia Piotrków Tryb. – UKS PCM Kościerzyna – godz. 18:00