20 maja 2017

Metraco Zagłębie Lubin zdobywcą PGNiG Pucharu Polski kobiet!

Metraco Zagłębie Lubin zdobywcą PGNiG Pucharu Polski kobiet! Początek finałowej rywalizacji w lubelskiej hali Globus  należał do zawodniczek Kram Startu Elbląg, ale po kwadransie to Miedziowe wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Ostatecznie podopieczne trener Bożeny Karkut pokonały rywalki 29:26 i rozpoczęły na parkiecie taniec radości.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus 2017.05.20 Lublin Handball Polish Cup FInal women Season 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag Jovana Milojevic Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Spotkanie odbyło się efektownej, dynamicznej oprawie związanej z nową identyfikacją graficzną rozgrywek o PGNiG Puchar Polski.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

Od mocnego uderzenia zaczął Kram Start Elbląg, który szybko objął prowadzenie 3:1. Po kwadransie tablica wyników wskazywała już remis i od tego momentu oglądaliśmy niezwykle wyrównany pojedynek.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

Co prawda to zawodniczki z Lubina cały czas miały lekką przewagę, ale Elblążanki nie zamierzały się poddawać. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, kiedy przewaga wicemistrzyń Polski wzrosła do czterech goli. W końcówce Metraco Zagłębie w pełni kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

MVP spotkania finałowego wybrana została Kaja Załęczna. Finał PGNiG Pucharu Polski był ostatnim występem w karierze dla skrzydłowej Miedziowych. Najlepszą bramkarką wybrano Sołomija Szywerska z ekipy z Elbląga. Królową strzelczyń pucharowych rozgrywek została Małgorzata Buklarewicz z 22 bramkami na koncie.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

W przerwie meczu doszło do podniosłej uroczystości. Trzy wybitne reprezentantki Polski: Dorota Małek, Ewa Wilczek, i Małgorzata Majerek otrzymały oficjalne podziękowania od Związku Piłki Ręcznej w Polsce za grę w Biało-czerwonych barwach i godne reprezentowanie kraju. Pamiątkowe patery wręczyli zawodniczkom prezes honorowy ZPRP Janusz Czerwiński, wiceprezes ZPRP ds. szkolenia Zygfryd Kuchta oraz Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy Związku.

Współgospodarzem meczów finałowych o PGNiG Pucharu Polski jest Miasto Lublin.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

PGNiG Puchar Polski kobiet – mecz finałowy:

METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN – KRAM START ELBLĄG 29:26 (13:11)

Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb 3, Semeniuk 5, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wiertelak 1, Piechnik 2, Marić 5, Jochymek 2, Belmas 4, Malta, Milojević 4.

Elbląg: Klarkowska, Powaga, Szywerska – Balsam 6, Hawryszko, Grobelska, Waga 5, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Gerej 1, Lisewska 6, Stokłosa, Świerżewska 1, Andrzejewska 6, Szopińska.

Sędziowali: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz.

Metraco Zaglebie Lubin - KRAM Start Elblag

 

 

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest