21 maja 2017

Vive Tauron Kielce triumfatorem PGNiG Pucharu Polski mężczyzn!

W wielkim finale PGNiG Pucharu Polski mężczyzn Vive Tauron Kielce pokonało w Lublinie Orlen Wisłę Płock 31:24 (16:12). Emocji nie brakowało, choć zwycięstwo Kielczan było niezagrożone. Gracze z Płocka dali z siebie wszystko, ale nie byli w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym rywalom. To dziewiąty z rzędu triumf Kielczan w rywalizacji o krajowy Puchar.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Biorąc pod uwagę pojedynki obu zespołów w ostatnich latach nietrudno było wskazać faworyta niedzielnego pojedynku. Byli nim zawodnicy z Kielc, którzy liczyli na podtrzymanie passy zwycięstw nad odwiecznymi rywalami.

Szybko jednak przekonaliśmy się, że pucharowy finał rządzi się swoimi prawami. Już pierwsze minuty pokazały, że to będzie bardzo wyrównane spotkanie. Na całym boisku rozgorzała bezpardonowa walka, na granicy faulu, ale zgodna z duchem sportowej rywalizacji.

Orlen Wisla Plock - Vive Tauron Kielce

Swoimi kolegami dowodzili obaj generałowie – Uros Zorman w Vive i Dimitri Żytnikow w Wiśle. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, po 10 minutach było tylko 2:2. Obie ekipy poprawiły nieco skuteczność w drugim kwadransie. W szeregach mistrzów Polski ciężar zdobywania bramek starał się wziąć na siebie Michał Jurecki, a po drugiej stronie placu gry szalał Jose de Toledo – już w przerwie obaj rozgrywający mieli na swoim koncie po pięć trafień.

Orlen Wisla Plock - Vive Tauron Kielce

W 20. minucie na tablicy wyników jeszcze widniał remis (9:9), ale to gracze Vive Tauronu zakończyli tę odsłonę mocnym uderzeniem. Podopieczni Talanta Dujszebajewa wykorzystali fakt, że rywale grali w osłabieniu. Kielczanie przyspieszyli grę w ofensywie, a sami trzykrotnie powstrzymali ataki Nafciarzy dzięki czemu po 30 minutach prowadzili 16:12.

Orlen Wisla Plock - Vive Tauron Kielce

W drugiej połowie gracze Vive Tauronu w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń. Nie pozwolili Wiślakom choć na minimalne zniwelowanie strat, a co więcej sami systematycznie powiększali przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 31:24.

Królem strzelców tej edycji PGNiG Pucharu Polski został Karol Bielecki (VTK) z 30 bramkami na koncie. Z kolei najlepszym bramkarzem finałowego starcia wybrano Sławomira Szmala (VTK). MVP finału został uznany Dmitrij Żytnikow (OWP).

Współgospodarzem meczów finałowych o PGNiG Pucharu Polski jest Miasto Lublin.

Orlen Wisla Plock - Vive Tauron Kielce

PGNiG Puchar Polski mężczyzn – mecz finałowy:

ORLEN WISŁA PŁOCK – VIVE TAURON KIELCE 24:31 (12:16)

Płock: Wichary, Morawski, Corrales –Kwiatkowski, Daszek 1, Duarte 3, Racotea 3, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha 4, Piechowski, Tarabochia, Pusica, Mihić, de Toledo 7, Żytnikow 3.   

Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 8, Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus, Aginagalde 3, Bielecki 3, Jachlewski 1, Ivić, Strlek 4, Lijewski 5, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombać 2, Djukić 2.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz – Jakub Tarczykowski

Orlen Wisla Plock - Vive Tauron Kielce

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest