Strona główna | Piłka Plażowa | Za nami wyjątkowy weekend z piłką ręczną plażową we Wrocławiu

Za nami wyjątkowy weekend z piłką ręczną plażową we Wrocławiu

 

W miniony weekend wrocławski Plac Solny został opanowany przez piłkę ręczną plażową. Było poważne granie, poważne losowanie, a na trybunach – poważne kibicowanie.

PGNiG-Summer-Superliga-Wrocław-660x330

Już w piątek wystartowały rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2017. Pierwszą odsłoną cyklu, zaliczanego nie tylko do klasyfikacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, ale także do European Beach Handball Tour, był turniej współorganizowany z The World Games 2017 – Wrocław. Na placu Solnym stawiło się 6 drużyn kobiecych oraz 5 drużyn męskich. Wśród kobiet triumfowały BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a w rozgrywkach męskich najlepsi okazali się panowie z BHT Auto Forum Petra Płock.

KOMUNIKAT KOŃCOWY TURNIEJU [plik PDF]

Równocześnie swoje zgrupowanie odbyły obie reprezentacje seniorskie, które zagrały w meczach pokazowych na placu Solnym – kobiety w piątek, a mężczyźni w sobotę.

Również w sobotę gościliśmy fotografa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który fotografował nasze reprezentantki i reprezentantów na potrzeby The World Games.

Obaj trenerzy – Marek Karpiński i Krzysztof Kisiel stawili się na losowaniu grup turnieju piłki ręcznej plażowej The World Games.

Więcej o losowaniu można przeczytać TUTAJ.

Jednym z gości losowania był Przewodniczący grupy roboczej IHF ds. piłki ręcznej plażowej, Giampiero Masi, który przed południem odbył spotkanie robocze z organizatorami lipcowych Igrzysk.

Majowa pogoda nie odstraszyła licznie zgromadzonych kibiców, którzy cały weekend dopingowali drużyny, poznając przy okazji tajniki gry w piłkę ręczną plażową. Organizatorzy mają nadzieję, że wielu z nich w lipcu przyjdzie kibicować zawodnikom już podczas The World Games.

Więcej informacji o najważniejszych wydarzeniach związanych z piłką ręczną plażową na www.recznaplazowa.pl.