Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 120 Handball Polska

Ukazał się nr 120 Handball Polska

 

Ukazał się nr 120, magazynu „Handball Polska” Czasopismo będzie dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są trzy zestawy (powerbank, termos, kubek termiczny, długopis) ufundowane przez Sponsora Strategicznego Polskiej Piłki Ręcznej PGNiG).

W najnowszym numerze specjalnie polecamy obszerny wywiad z Andrzej Kraśnickim. Sternik ZPRP został ponownie wybrany na prezesa PKOl. Z oczywistych względów dużą część rozmowy poświeciliśmy piłce ręcznej. Prezes Kraśnicki mówi m.in. o wyborze nowego selekcjonera męskiej reprezentacji Polski seniorów. Zapewnia, że główny cel – awans na IO w Tokio – się nie zmienił. To istotna wiadomość, gdyż kwalifikacje do ME 2018, jak do tej pory, nie są udane dla naszej drużyny. Schedę po Talancie Dujszebajewie wiadomo, że przejmie Piotr Przybecki

O wiele radośniejsze docierają do nas informacje związane z kobiecym zespołem narodowym. Podopieczne Leszka Krowickiego miały szczęście w losowaniu składów grup, z których droga prowadzi prosto do finałów ME 2018 we Francji. Na naszych łamach oceniamy siłę zespołów Czarnogóry, Słowacji i Włoch.

Kolejną z kadr narodowych, którą postanowiliśmy przybliżyć Czytelników są juniorzy prowadzeni przez duet Dariusz Tomaszewski i Michał Skórski. Tytuł artkułu „Wykorzystać potencjał” jest wielce wymowny. Otóż Biało-czerwoni z tego rocznika potrafią już wygrywać z najlepszymi z rówieśników, ale brakuje im jeszcze stabilizacji formy.

W tym numerze znakiem rozpoznawczym są finały PGNiG Pucharu Polski. ZPRP rozgrywkom nadał nową formułę. Ta nowa odsłona ma na celu podniesienie prestiżu marki Pucharu Polski. Rezultatem prac jest nowy logotyp rozgrywek wraz z całościowym system identyfikacji wizualnej oraz trofeum turnieju.

Otrzymujemy pozytywne sygnały odnośnie zamieszczanych materiałów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży. Dlatego zapewniamy, że serię autorstwa Piotra Świgonia będziemy długo kontynuowali.

Wkrótce czeka nas podsumowanie PGNIG Superligi mężczyzn. Redakcja „Handball Polska” dostąpiła zaszczytu i jej przedstawiciel miał udział w nominacjach do Gladiatorów.

Zajrzeliśmy do zagranicznych lig, do Niemiec i Norwegii. Tam z pozycji – można powiedzieć – dwóch biegunów gra Adam Weiner i Alicja Zacharska. Wicemistrz świata z roku 2007 kończy po tym sezonie karierę. Z kolei Alicja Zacharska ma przed sobą wiele lat grania.

W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę niezwykle zasłużonego dla naszej dyscypliny Zdzisława Antczaka. , To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

Okładka_HP_120