Strona główna | Seniorzy | Biało-czerwoni trenują w Cetniewie. Piotr Przybecki debiutuje w roli selekcjonera

Biało-czerwoni trenują w Cetniewie. Piotr Przybecki debiutuje w roli selekcjonera

 

W nadmorskim COS Cetniewo rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do turnieju towarzyskiego w Norwegii oraz meczów z Serbią i Rumunią w kw. ME 2018.

W roli szkoleniowca Biało-czerwonych debiutuje Piotr Przybecki, którego asystentem będzie Paweł Noch. Równolegle z pierwszą drużyną we Władysławowie trenuje kadra B, prowadzona przez Patryka Rombla i Sławomira Szmala.

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Kadrowicze zameldowali się w Cetniewie w czwartek do godziny 14:00, na miejscu stawiło się łącznie 18 zawodników pierwszego składu drużyny narodowej. Z powołanych zabrakło jedynie Marka Daćki, który rozmawiał wcześniej z selekcjonerem. Niestety wszystko wskazuje na to, że obrotowego nie zobaczymy również w czerwcowych meczach, powodem absencji sprawy osobiste.

Trening reprezentacji mezczyzn Kadra A

Po obiedzie odbyło się zebranie drużyny, następnie,  po krótkim odpoczynku, Biało-czerwoni udali się na pierwszy trening. Zajęcia trwały niecałe dwie godziny.

Na zapalenie kaletki stawu łokciowego skarży się Adam Malcher, ale występ bramkarza w nadchodzących spotkaniach nie jest zagrożony.

Trening reprezentacji mezczyzn Kadra A

Już 7 czerwca reprezentacja wyruszy do norweskiego Elverum, gdzie w bardzo silnie obsadzonym turnieju towarzyskim zmierzy się ze Szwecją, Islandią oraz drużyną gospodarzy – aktualnymi wicemistrzami świata.

Bezpośrednio ze Skandynawii Polacy udadzą się na Bałkany, 14 czerwca w Nisu zmierzą się z Serbami. Dzień później kadra wróci do kraju, a konkretnie do Gdańska, gdzie 18 czerwca w ERGO ARENIE podejmie Rumunię w meczu kończącym zmagania w grupie 2 kwalifikacji do finałów EHF EURO Chorwacja 2018.

Trening reprezentacji mezczyzn Kadra A