Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | ŚKPR Świdnica Mistrzem Polski Juniorów Młodszych!

ŚKPR Świdnica Mistrzem Polski Juniorów Młodszych!

 

Cóż za emocje w Świdnicy! W meczu o złote medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych drużyna gospodarzy okazała się lepsza od rywali z Siódemki Miedzi Legnica dopiero po rzutach karnych!

Co więcej pierwsza seria rzutów z linii 7. metrów nie przyniosła rozstrzygnięcia i gra toczyła się do pierwszej pomyłki jednej z ekip. Jako pierwsi pomylili się Legniczanie i zawodnicy ŚKPR Świdnica rozpoczęli taniec radości. Gratulujemy!

Dodajmy, że w regulaminowym czasie gry padł remis 26:26.

Brąz dla Wisły Płock, która po równie emocjonującym spotkaniu pokonała MTS Kwidzyn 24:23.

Podczas dekoracji medalistów nagrody wręczali m.in. I Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański oraz Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan.

/Fot. ŚKPR Świdnica

Takich tłumów i emocji w hali na osiedlu Zawiszów jeszcze nie było. Ale też rzeczy, które wydarzyły się w sobotę, 3 czerwca były niezwykłe. Juniorzy młodsi ŚKPR-u Świdnica po nieprawdopodobnym horrorze i dwóch seriach rzutów karnych pokonali Siódemkę Miedź Legnica i sięgnęli po mistrzostwo Polski. To największy sukces w historii męskiej piłki ręcznej w Świdnicy.

RF_IMG_8122

Szare Wilki prowadzone przez Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka zwyciężyły w rzutach karnych 4:3. Złotą bramkę rzucił Adam Chmiel. W regulaminowym czasie gry było 26:26 (13:16). Brązowe medale zdobyli szczypiorniści Wisły Płock, po wygranej 24:23 z MTS-em Kwidzyn. Bramkarz ŚKPR-u Jakub Matlega otrzymał aż trzy wyróżnienia indywidualne: najlepszego bramkarza turnieju, bramkarza siódemki turnieju i MVP. – Wciąż nie dociera do mnie, to co się stało – jeszcze dwie godziny po meczu mówił Krzysztof Terebun.

RF_IMG_0510

W tym sezonie ŚKPR potykał się z Siódemką Miedzią Legnicą dwukrotnie w ramach Ligi Dolnośląskiej. Dwa razy wygrali legniczanie i to oni zdobyli tytuł mistrza Dolnego Śląska. W trzecim, ale najważniejszym boju górą były Szare Wilki. Mecz miał niezwykłą dramaturgię. Przez większą jego część prowadziła Miedź. W drugiej połowie rywale mieli nawet cztery bramki przewagi. Końcówka świdniczan była jednak piorunująca. Wygrzebali się ze stanu 22:25 i wyszli na prowadzenie 26:25. Siódemka Miedź odpowiedziała celnym trafieniem i na osiemnaście sekund przed końcem był remis 26:26. Ostatnia akcja ŚKPR-u nie przyniosła powodzenia i sędziowie musieli zarządzić rzuty karne. Konkurs „siódemek” rozpoczął się kiepsko, bo pierwszy rzut gracza ŚKPR-u odbił bramkarz Miedzi. Potem sprawy w swoje ręce wziął Matlęga. Horror zakończył Adam Chmiel i hala na Zawiszowie dosłownie eksplodowała z radości fanów ŚKPR.

RF_IMG_0818

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych / turniej finałowy:

mecz o 1. miejsce:

MSPR Siódemka-Miedź Legnica – ŚKPR I Świdnica 29:30 (16:13, 26:26)

mecz o 3. miejsce

MTS Kwidzyn – SKF Wisła I Płock 23:24 (13:14)

KOMUNIKAT KOŃCOWY [plik PDF]

f4_swidnica_plakat