Strona główna | Masters | Mistrzostwa Polski Masters: Gospodarze w złocie

Mistrzostwa Polski Masters: Gospodarze w złocie

 

W Lubinie zapadły decydujące rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski Masters. Emocji nie brakowało, poznaliśmy medalistów w czterech kategoriach wiekowych – kobiet +33 lata oraz mężczyzn +35 lat, +45 lat i +50 lat.

Wśród pań triumfowały zawodniczki Zagłębia Lubin. Co ciekawe męskie drużyny wystawione przez gospodarzy turnieju zwyciężyły również w rywalizacji 35 i 45-latków. W zmaganiach mężczyzn powyżej 50 roku życia złote medale wywalczyły Lwy Jasia Łaziska Górne.

MPmasters_Lubin2017 (2)

Mistrzostwa w Lubinie były rekordowe z kilku względów. Na parkiecie zobaczyliśmy aż 37 zespołów, łącznie ponad 550 zawodniczek i zawodników. Mecze turnieju rozgrywane były w czterech lubińskich halach przez dwa dni. Arenami zmagań były hala Regionalnego Centrum Sportowego, hala przy Szkole Podstawowej nr 14, hala II Liceum Ogólnokształcącego oraz hala przy ulicy K.E.N.

Na parkiecie zobaczyliśmy byłych zawodników i zawodniczki Zagłębia Lubin, w tym takie nazwiska jak Pałgan, Załęczna, Tsvirko, Niedośpiał, Bader wśród pań oraz Orzłowski, Obrusiewicz, Kozłowski, Zaprutko, Steczek, Gowin i bracia Fabiszewscy wśród panów.

– Cieszę się bardzo, że wróciłam do Lubina na tę halę. Dla mnie to okazja nie tylko do grania, ale również do spotkania się z dziewczynami, z którymi jeszcze nie dawno grałam w meczach ligowych. Jest moc! – mówi Anna Pałgan.

Fot. regionfan.pl

Fot. regionfan.pl

Jak pokazują wyniki osiągnięte przez ekipy z Lubina, boiskowe doświadczenie przełożyło się na wyniki turnieju. Poniżej komunikaty końcowe w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz materiał video z ceremonii zakończenia turnieju.

Mistrzostwa Polski Masters 2017 – wyniki:

Kobiety +33 [plik PDF]

Mężczyźni +35 [plik PDF]

Mężczyźni +45 [plik PDF]

Mężczyźni +50 [plik PDF]