Strona główna | Seniorzy | Turniej w Elverum czyli debiut Piotra Przybeckiego

Turniej w Elverum czyli debiut Piotra Przybeckiego

 

Szwecja, Islandia i Norwegia – to rywale reprezentacji Polski, którą po raz pierwszy poprowadzi Piotr Przybecki. Turniej Gjensidige Cup w norweskim Elverum ma bardzo mocną obsadę. Wszystkie zespoły to finaliści tegorocznych mistrzostw świata we Francji, z ekipą gospodarzy – srebrnym medalistą mundialu – na czele.
IMG_1354
Sztab szkoleniowy Biało-czerwonych wzmocnił Sławomir Szmal

W naszym zespole narodowym nastąpiła zmiana pokoleniowa zawodników. Z reprezentantów, którzy w ub.r. walczyli o medal olimpijski w Rio de Janeiro została tylko trójka graczy: Przemysław Krajewski, Michał Daszek i Kamil Syprzak (dołączy do zespołu na kwalifikacyjne mecze EHF EURO 2018) plus rezerwowy z tamtego okresu, Piotr Chrapkowski. Siłą rzeczy w nowej kadrze pojawiła się plejada młodych, utalentowanych zawodników, ale w większości jeszcze bez doświadczenia, które przede wszystkim zdobywa się w turniejach najwyższej rangi. Właśnie turniej w Elverum ma być pierwszym krokiem konsolidacji drużyny, wypracowaniem najlepszych wzorców w obronie i w ataku. Sztab szkoleniowy pierwszej reprezentacji wzmocnił Sławomir Szmal, który na zgrupowaniu w Cetniewie prowadził zajęcia z bramkarzami zarówno kadry A jak i kadry B.

IMG_1353 (002)
W reprezentacji Polski nastąpiła zmiana pokoleniowa zawodników

Wprost z Norwegii Biało-czerwoni przeniosą się do Serbii, gdzie w Niszu (14 czerwca) powalczą o punkty w kwalifikacjach do EHF EURO 2018. Na zakończenie eliminacji (18 czerwca)  ekipa Przybeckiego zagra z Rumunią w sopocko-gdańskiej ERGO ARENIE.

– Mamy jeszcze matematyczne szanse na awans do finałów. Dlatego trzeba je wykorzystać. Postaramy się wygrać te dwa mecze – zapowiedział reprezentacyjny bramkarz, Adam Malcher.

Program turnieju w Elverum

Czwartek 8. czerwca
17:30 Polska – Szwecja
20:00 Norwegia – Islandia

piątek 9. czerwca:

16:30 Islandia – Polska
19:00 Norwegia – Szwecja

niedziela 11. czerwca:
15:30 Szwecja – Islandia
18:00 Norwegia – Polska.