Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Nowy program “Gramy w Ręczną”!

Nowy program “Gramy w Ręczną”!

 

„Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas I-IV.

W ramach „Gramy w Ręczną” we wszystkich 16 województwach w Polsce, w okresie od września do grudnia 2017 roku, organizowane będą zajęcia piłki ręcznej. Programem zostanie objętych ponad 160 szkół podstawowych!

banner_GwR

Podstawowym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych, które zgłoszą się do programu. W szkołach tych prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Program „Gramy w Ręczną” wzbogacony też został o pakiet dedykowanego sprzętu sportowego dla szkół, a każdy uczestniczący w „Gramy w Ręczną” nauczyciel wyposażony zostanie w materiały dydaktyczne.

W każdym z 16 województw, gdzie będzie organizowany program „Gramy w Ręczną” w ramach dodatkowej atrakcji zostanie zorganizowany turniejowy festyn: „Weekend z Piłką Ręczną”. Akcja „Weekend z Piłką Ręczną” obejmie wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie.

W celu zapewnienia wysokiej jakości zajęć piłki ręcznej w ramach programu „Gramy w Ręczną”, Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), zorganizuje cykl prestiżowych i kwalitatywnych szkoleń „Handball at School”- http://ihf.info/en-us/handballatschool/concept.aspx.

Nieformalnym LIDEREM projektu mianowana została maskotka EURO EHF 2016 czyli: „High Five” znana jako popularna „Łapka”.

„Łapka” będzie uczestnikiem wybranych zajęć w ramach  programu „Gramy w Ręczną” w szkołach podstawowych. „Łapka” od dziś jest też oficjalną maskotką Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz meczów reprezentacji narodowych – seniorek i seniorów.

Szkoły podstawowe zainteresowane wzięciem udziału w programie „Gramy w Ręczną” proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres reczna@zprp.org.pl.

Formularz zgłoszeniowy [plik PDF – do pobrania]

***

Więcej informacji na stronie www.gramywreczna.pl.

Bieżące wydarzenia relacjonowane będą na fanpage’u „Gramy w Ręczną” na Facebooku – https://www.facebook.com/GramyWRecznaZPRP/. Zapraszamy!