Strona główna | Seniorki | Adrianna Płaczek: Rosja to klasowy rywal

Adrianna Płaczek: Rosja to klasowy rywal

 

Reprezentacja Polski kobiet stoi przed nie lada wyzwaniem. W czwartek Biało-czerwone podejmą w Koszalinie mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro – Rosjanki , w rewanżowym meczu play-off o awans do MŚ 2017. Wysoka porażka w pierwszym spotkaniu postawiła zespół Leszka Krowickiego w bardzo trudnej sytuacji.

2017.03.18 Gdansk Pilka Reczna Kobiet Turniej Miedzynarodowy Mecz Polska - Ukraina N/z Adrianna Placzek Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.03.18 Gdansk Women handball International Tournament Poland - Ukraine Adrianna Placzek Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

– Mam nadzieję, że w czwartek wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko. Rosja to klasowy rywal, ale nie poddajemy się. Wyciągnęłyśmy odpowiednie wnioski i przygotowujemy się do tego ważnego spotkania – zapowiada Adrianna Płaczek.

Podopieczne Leszka Krowickiego muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony, by przeciwstawić się utytułowanym rywalkom. – Mam nadzieję, że zagramy skutecznie w ataku, o wiele lepiej niż w drugiej połowie ostatniego meczu, kiedy rzuciłyśmy tylko sześć bramek. Musimy zamienić stuprocentowe sytuacje na bramki i być konsekwentne w obronie. To będzie kluczem do zwycięstwa.

*

Gospodarzem meczu Polska-Rosja jest Miasto Koszalin.