Strona główna | Seniorki | Kinga Achruk: Dziękuję wszystkim kibicom

Kinga Achruk: Dziękuję wszystkim kibicom

 

Reprezentacja Polski przegrała w rewanżowym spotkaniu z Rosją, jednak pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. – Jestem dumna ze wszystkich dziewczyn, bo każda z nas dołożyła swoją cegiełkę – powiedziała po meczu kapitan zespołu, Kinga Achruk.

– Udało nam się zagrać całe spotkanie na wysokim poziomie. Grałyśmy jak równy z równym z mistrzyniami olimpijskimi. W piłce ręcznej ważna jest obrona i dzisiaj to funkcjonowało. Popełniłyśmy trochę więcej błędów niż Rosjanki, dlatego taki wynik.

Gra Polek mogła się jednak podobać kibicom. – Na plus po naszej stronie można zapisać konsekwencję w ataku. Powiedziałyśmy sobie, żeby nie powtórzyć drugiej połowy z Astrachania. Tym razem nie było głupich rzutów po pierwszym podaniu. Lepsza była też obrona, choć patrząc na wynik końcowy, straciłyśmy dużo bramek, ale nie grałyśmy przeciwko byle komu.

 

2017.06.15 Koszalin Pilka reczna Mecz Eliminacyjny do Mistrzostw Swiata w Pilce Recznej Kobiet 2017 Polska - Rosja (Poland - Russia) N/z Kinga Achruk Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.06.15 Koszalin Handball Womens World Championship Qualification Europe Phase 2 Play Off Polska - Rosja (Poland - Russia) Kinga Achruk Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Fot: Norbert Barczyk / PressFocus

 

– Jestem dumna ze wszystkich dziewczyn, bo każda z nas dołożyła swoją cegiełkę. Również te, które dzisiaj nie wystąpiły, ale na treningu dokładały swoje. Uważam, że piłka ręczna to gra zespołowa i jeśli jedna z zawodniczek rzuca dziesięć bramek, to coś jest nie tak. Wszystko powinno rozłożyć się po całym zespole. Musimy funkcjonować jako kolektyw. Dziękuję również wszystkim kibicom za wspaniałą atmosferę, choć szkoda, że wynik nie mógł im tego wynagrodzić – zakończyła doświadczona rozgrywająca, Kinga Achruk.