15 czerwca 2017

Joanna Drabik: Spotkania z Rosjankami zaprocentują w przyszłości

Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek reprezentacji Polski jest zadowolona z postawy zespołu podczas rewanżowego spotkania z Rosją. – Zostawiłyśmy serce, dużo energii i robiłyśmy wszystko, co w naszej mocy – zapewnia Joanna Drabik.

2017.03.19 Gdansk Pilka Reczna Kobiet Turniej Miedzynarodowy  Mecz Polska - Slowacja N/z Kinga Grzyb Weronika Gawlik Joanna Drabik Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.03.19 Gdansk Women handball International Tournament Poland - Slovakia Kinga Grzyb Weronika Gawlik Joanna Drabik Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Fot: Piotr Matusewicz / PressFocus

– Rosja to świetny zespół, co udowodnił w Astrachaniu. Chciałyśmy postawić się i od samego początku zaprezentować z dobrej strony. Na pewno straciłyśmy za dużo bramek. Naszym głównym celem było zwycięstwo, a następnym zagrać dwie równe połowy, aby wyciągnąć z tego korzystny wynik – zdradza przedmeczowe założenia Drabik.

Polki zaprezentowały konsekwentną oraz dobrą grę przez całe spotkanie. – Zostawiłyśmy serce, dużo energii i robiłyśmy wszystko, co w naszej mocy. Takie spotkania zbliżają do czołówki i uczą, że nie możemy dostosowywać się do tempa przeciwnika. Właśnie przez to w Astrachaniu wkradły się nerwy, a potrzebny był spokój. Wszystkie z nas, mimo wieku i doświadczenia, zostawiają wiele serca, zdrowia i ciężko pracują. Spotkania z Rosjankami zaprocentują w przyszłości. Mamy zespół w przebudowie i chcemy jak najszybciej wrócić do tego, co było, ale potrzebujemy cierpliwości – mówi obrotowa reprezentacji Polski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest