Strona główna | Seniorki | „Dzika karta” dla Polek. Biało-czerwone zagrają w MŚ w Niemczech!

„Dzika karta” dla Polek. Biało-czerwone zagrają w MŚ w Niemczech!

 

Międzynarodowa  Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podjęła decyzję o przyznaniu jednej „dzikiej karty” na kobiece Mistrzostwa Świta Niemcy 2017. Otrzymała ją reprezentacja Polski. Władze światowego handballu przystały na życzenie Związki Piłki Ręcznej w Polsce sprzed kilku dni.

W piśmie IHF, skierowanym do ZPRP, uzasadniającym taką decyzje podano, że Polska zajęła 4. miejsce w MŚ Dania 2015  – najwyższe spośród zespołów narodowych, które teraz nie uzyskały awansu po czerwcowych meczach play-off. Ceremonia losowanie grup odbędzie się 27 czerwca o godz. 14:00 w Hamburgu.

2017.06.15 Koszalin Pilka reczna Mecz Eliminacyjny do Mistrzostw Swiata w Pilce Recznej Kobiet 2017 Polska - Rosja (Poland - Russia) N/z Leszek Krowicki czas Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.06.15 Koszalin Handball Womens World Championship Qualification Europe Phase 2 Play Off Polska - Rosja (Poland - Russia) Leszek Krowicki czas Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– Oczywiście, że jestem szczęśliwy. To bardzo fajna dla nas wiadomość. Spekulacje stały się faktem. Miejsca Polek zanotowane na poprzednich mistrzostwach świata okazały się decydujące. Nasz nowy, młody zespół powinien jak najwięcej grać. Udział w wielkiej imprezie to doskonała okazja do zdobywania doświadczenia. Odbieram wiele telefonów od moich zawodniczek. Radość jest ogromna – powiedział selekcjoner Biało-czerwonych, Leszek Krowicki.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 1-17 grudnia w następujących miastach: Lipsku, Magdeburgu, Bietigheim-Bissingen, Trewirze, Oldenburgu i Hamburgu.