25 czerwca 2017

Biało-czerwone wicemistrzyniami Europy!

Reprezentantki Polski, po bardzo wyrównanym spotkaniu, przegrały z Norwegią 0:2 w wielkim finale Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej Chorwacja 2017. Podopieczne Marka Karpińskiego osiągnęły historyczny sukces, sięgając po srebrny medal czempionatu Starego Kontynentu.

seniorki3 (Karpiński) ME Zagrzeb 2017

Finałowe starcie to była walka na całym boisku, a wynik niemal przez cały czas krążył wokół remisu. Niestety w decydujących momentach obu setów Skandynawki zachowały więcej zimnej krwi i to Norwegia wyszła zwycięsko z batalii o złoto. Tytuł wicemistrzyń Europy to jednak bez wątpienia ogromny sukces Biało-czerwonych – pierwszy medal w historii występów polskich reprezentacji w ME w piłce ręcznej plażowej.

Nasza męska reprezentacja zakończyła zmagania w Zagrzebiu na dziesiątej pozycji.

Fot. EHF

Fot. EHF

Polki, w decydującym o wyjściu z grupy meczu pokonały drużynę gospodarza imprezy – Chorwację, by następnie po niezwykle zaciętej walce odprawić z kwitkiem w ćwierćfinale stawianą w roli pewnego kandydata do złotego medalu reprezentację Holandii. W pojedynku półfinałowym wyższość Polek musiała z kolei uznać Dania. Sposób na nasze zawodniczki znalazły dopiero w meczu finałowym Norweżki, które okazały się być tego dnia nieznacznie lepsze i ostatecznie to na ich szyjach zawisły złote medale Mistrzostw Europy.

„Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego debiutu na imprezie tej rangi! Na pewno zapamiętam ten turniej do końca życia, jestem szczęśliwa i dumna z naszego sukcesu, choć jeszcze chyba nie do końca wszystko do mnie dociera. Nasz zespół dał z siebie wszystko i pokazał charakter, bo to właśnie w naszej zespołowości, wzajemnym wsparciu i pozytywnej motywacji tkwi nasza siła, która pozwala uwierzyć w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy w naszej ekipie zasłużyli na wielkie słowa uznania – zawodniczki, trenerzy, cały sztab i kibice, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego medalu. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten turniej był tak dla mnie tak wyjątkowy i udany i kieruję słowa uznania w stosunku do trenerów, którzy potrafili wyciągnąć z każdej z nas to, co najlepsze i stworzyć tak zgrany team! Trener zawsze powtarza nam, że warto mieć marzenia, bo mają one szansę się spełnić – jeśli nie tym razem, to następnym. Jedno z naszych marzeń spełniło się bardzo szybko i mam nadzieję, że nikt nie ma nam tego za złe.” – podsumowała uśmiechnięta Alicja Ślęzak, reprezentantka Polski.

Po krótkiej przerwie reprezentacja Polski spotka się ponownie w drugiej połowie lipca we Wrocławiu, gdzie zawodniczki i zawodnicy z całego świata zmierzą się w zawodach The World Games – Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich.

19420673_1387081488007005_9126106029932904511_n

Finał turnieju kobiet:
Polska – Norwegia 0:2 (15:16, 16:19).

Końcowa kolejność kobiet:
1. Norwegia, 2. POLSKA, 3. Hiszpania, 4. Dania, 5. Rosja, 6. Grecja, 7. Francja, 8. Holandia, 9. Chorwacja, 10. Węgry, 11. Włochy, 12. Ukraina, 13. Szwecja, 14. Niemcy, 15. Szwajcaria.

Finał turnieju mężczyzn:
Rosja – Hiszpania 0:2 (22:27, 26:28)

Końcowa kolejność mężczyzn:
1. Hiszpania, 2. Rosja, 3. Chorwacja, 4. Węgry, 5.  Szwecja, 6. Ukraina, 7.  Dania, 8. Norwegia 9. Niemcy, 10. POLSKA, 11. Szwajcaria, 12. Serbia, 13. Francja, 14. Holandia.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest