26 czerwca 2017

Jubileusz 80-lecia Stanisława Majorka

Ma 80 lat. Brązowy medal olimpijski – jedyny w historii naszego szczypiorniaka. Osiągnął sukces, jakiego dotąd nikomu nie udało się powtórzyć. Wciąż ma zapał do pracy i prawdziwą pasję: piłkę ręczną. Stanisław Majorek – legendarny polski trener obchodzi swoje 80 urodziny. Razem z nim świętowała jego drużyna i rodzina – także ta z piłki ręcznej.

80

Stanisław Majorek (drugi z lewej) i Janusz Czerwiński (czwarty z lewej) w otoczeniu swoich podopiecznych – brązowych medalistów IO w Montrealu /Fot. J.Noszczak

W Iwkowej w Małopolsce – w pobliżu rodzinnej miejscowości szkoleniowca – odbył się urodzinowy benefis Stanisława Majorka. Była z nim reprezentacja Polski z 1976 r. – ta z którą wywalczył brązowy medal olimpijski w Montrealu, prof. Janusz Czerwiński, z którym Stanisław Majorek prowadził wtedy kadrę narodową, byli przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce z prezesem Andrzejem Kraśnickim na czele.

„Nasza obecność w tym miejscu to wyraz ogromnego szacunku dla Trenera Stanisława Majorka – szacunku dla jego wielkich sportowych dokonań, a także jego osoby – człowieka niezwykle skromnego i oddanego piłce ręcznej. Dziękujemy Ci Trenerze za Twoje dokonania oraz za wszystko co nadal robisz, by w młodzieży zaszczepić tę pasję. Budzisz nasz podziw i wielkie uznanie. Jesteś prawdziwym sportowym pedagogiem – wzorem siły, cierpliwości, sztuki motywacji i charakteru” – powiedział podczas jubileuszowej uroczystości prezes ZPRP.

„Od ponad 60 lat podziwiam Twoją ożywioną, dynamiczną i wielce efektywną działalność na rzecz sportu i ukochanej przez Ciebie piłki ręcznej. Przeżyłeś i zrobiłeś wiele jako zawodnik, organizator, działacz, a głównie trener, gdzie zanotowałeś najwspanialsze osiągnięcia z medalem olimpijskim na czele. Chwała Ci Staszku za Twoją dobroć i fantastyczne cechy charakteru. Życzę każdemu, aby na swojej życiowej i zawodowej drodze spotkał kogoś takiego jak Ty.” – podkreślił profesor Janusz Czerwiński.

Stanisław Majorek urodził się 25 czerwca 1937 roku w Pleśnej koło Tarnowa. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czasie studiów był zawodnikiem AZS Kraków, w latach 1967 – 1968 trenerem kadry juniorów, a w okresie 1970 – 1978 wspólnie z Januszem Czerwińskim, a następnie Igorem Pazurem  trenerem reprezentacji Polski,  z którą  w 1976 roku wywalczył brązowy medal olimpijski na Igrzyskach w Montrealu. W kolejnych latach objął stanowisko szkoleniowca reprezentacji Luksemburga oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z powodzeniem pracował też jako trener klubowy. Stanisław Majorek jest wieloletnim działaczem Związku Piki Ręcznej w Polsce. Za swoje zasługi był wielokrotnie nagradzany i honorowany. Do dziś prowadzi zajęcia sportowe z młodzieżą na terenie Małopolski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest