Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 121 Handball Polska

Ukazał się nr 121 Handball Polska

 

Ukazał się nr 121, magazynu „Handball Polska”. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są trzy piłki select ufundowane przez SUPERLIGĘ sp. z o. o.

 Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze podsumowujemy ostatnie niezwykle ważne wydarzenia – dla zespołów narodowych a także ligowy sezon. Ostatnie miesiące męskiej reprezentacji Polski przypominają rollercoaster. Drużyna na szczęście pokonała już kilka gwałtownych zakrętów – ze zmianą szkoleniowca włącznie – i wydaje się, że nabrała właściwej prędkości i pod wodzą Piotra Przybeckiego zmierza w dobrym kierunku. Odmłodzony zespół pod dowództwem nowego selekcjonera w dwóch meczach o punkty – w kwalifikacjach do EHF EURO 2018 -wywalczył trzy punkty. Awansu to niestety nie zapewniło, ale w grze naszej drużyny widać nową jakość, które dobrze rokuje na przyszłość.

Podobnie w barwnych kolorach przedstawiają się sprawy związane z kobiecą reprezentacją, którą od kilkunastu miesięcy kieruje Leszek Krowicki. Walka o mundial z mistrzem olimpijskim od początku była traktowana jako niezwykle trudne zadanie. Rosjanki jeszcze okazały się za silne, ale kto wie jakim wynikiem zakończy się następna konfrontacja obu drużyn, Może dojdzie do niej już w grudniowych mistrzostwach świata. Jest to możliwe, gdyż Biało-czerwone otrzymały (po zamknięciu tego numeru) z Międzynarodowej Federacji Piki Ręcznej „dziką kartę”. Z trenerami obu naszych kadr seniorskich przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy.

Za nami pierwszy zawodowy sezon męskich rozgrywek o mistrzostwo Polski. Uroczysta Gala, na której wręczono statuetki Gladiatorów dla najlepszych zawodników i trenera, podsumowała to historyczne wydarzenie. Sami mocodawcy PGNiG Superligi otwarcie przyznają, że mają świadomość co jeszcze należy poprawić. Najważniejsze, ze pierwszy krok został zrobiony. Teraz czekamy na ruch włodarzy zarządzających rozgrywkami kobiet. Wiadomo, że łatwo nie będzie, ale innej drogi w kierunku profesjonalizacji po prostu nie ma.

Rozgrywki ligowe pań, finałowe spotkania Pucharu Polski a także mecze obu seniorskich reprezentacji będzie pokazywała TVP. Takie są ustalenia niedawno podpisanej umowy przez ZPRP, która obowiązuje do końca 2020 r.

Zgodnie z daną obietnicą zamieszczamy kolejną część materiałów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży, które opracowuje Piotr Świgoń. W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę obrotowej 90-lecia polskiej piłki ręcznej, bardzo zasłużonej dla naszej dyscypliny, Haliny Moroz (Rac). To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

Okładka_HP_121