30 czerwca 2017

Piłka ręczna plażowa w samym centrum płockiej starówki!

W dniach 30 czerwca – 2 lipca na Starym Rynku w Płocku odbędzie się jeden z największych europejskich turniejów w piłce ręcznej plażowej. W samym centrum płockiej starówki staną dwa boiska, na których rywalizować będą zespoły z Polski, Holandii, Hiszpanii, Węgier i Algierii. Nie zabraknie też innych atrakcji!

plock_plaza (1)

Turniej w Płocku to czwarty przystanek PGNiG Summer Superligi, wcześniej cykl zagościł do Wrocławia, Mielna i Starych Jabłonek. Ostatnia przerwa w rozgrywkach spowodowana była Mistrzostwami Europy, w których udział brały reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn. Wiele radości polskim kibicom przyniósł występ naszych pań, które zostały wicemistrzyniami Europy – to pierwszy, historyczny medal dla Polski w plażowej odmianie handballu.

plock_plaza (2)

W Płocku będziemy mogli podziękować reprezentantkom, które wystąpią w klubowych barwach. Trzeci turniej PGNiG Summer Superligi zostanie poprzedzony zajęciami dla dzieci. W piątek wraz z zawodnikami BHT Auto Forum Petry, będziemy przybliżać najmłodszym tajniki piłki ręcznej plażowej. Atrakcją dnia będzie mecz pokazowy o godz. 16:00, w którym wystąpią byli zawodnicy Wisły Płock tacy jak: Andrzej Marszałek, Artur Niedzielski, Tomasz Paluch czy Adam Wiśniewski. Dzień zakończymy pierwszym meczem turnieju o 21:00, który zostanie rozegrany przy sztucznym świetle – zapowiada piątkowe atrakcje organizator turnieju Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w kategorii mężczyzn pomiędzy aktualnym mistrzem Polski BHT Auto Forum Petra Płock a BHT GRU Juko Piotrkowem Trybunalski. Oba zespoły zgromadziły taką samą ilość punktów i walczyć będą o zdobycie przewagi w klasyfikacji generalnej. W kategorii kobiet o utrzymanie pozycji lidera starać się będą zawodniczki z Piotrkowa, za którymi plasują się Pyrki Poznań i Byczki Kowalewo Pomorskie.

plock2017

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest