4 lipca 2017

Westsite i Petra najlepsi w Płocku

W dniach 30 lipca – 2 czerwca piłka ręczna plażowa ponownie zawitała do Płocka. Już czwarty rok z rzędu płocka starówka zamieniła się w arenę zmagań najlepszych polskich zespołów, uzupełnionych o drużyny z zagranicy, w tym z Holandii, Węgier, Hiszpanii oraz Algierii. Płock ponownie okazał się szczęśliwy dla Holenderek z Westsite Amsterdam, które podobnie jak rok temu triumfowały w kategorii kobiet. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się ponownie zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock.

Fot. G.Trzpil

Fot. G.Trzpil

 

Turniej tradycyjnie poprzedził odbywający się w piątek PGNiG Summer Camp dla dzieci, które pod czujnym okiem trenerów z BHT Auto Forum Petry Płock mogły uczyć się podstaw piłki ręcznej plażowej. Po zakończeniu zajęć dla najmłodszych na boisku pojawiły się drużyny złożone z byłych zawodników Wisły Płock i przyjaciół Płocka, którzy zmierzyli się ze sobą w meczu pokazowym. Po raz pierwszy na piasku swoich sił próbowali między innymi Adam Wiśniewski, Marcin Wichary, Adam Twardo czy Andrzej Marszałek.

Turniej PGNiG Summer Superliga zainaugurowano w piątek o 21.00, kiedy to przy sztucznym świetle na boisko wybiegli zawodnicy Petry i ASBBA z Algierii. Mimo małych problemów w pierwszym secie, to gospodarze cieszyli się pewną wygraną i pierwszymi dwoma punktami w zawodach, które ostatecznie zakończyli na pierwszym miejscu. W finale po raz kolejny zmierzyli się z zespołem BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, wygrywając tym razem 2:0.

O pierwsze miejsce w kategorii kobiet walczyły natomiast w Płocku zawodniczki z Westsite, których wyższość musiały uznać Pyrki z Poznania. Trzecie miejsce zajęły BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie, które pokonały BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski. W kategorii mężczyzn trzecie miejsce rozstrzygnęło się w węgiersko-holenderskim pojedynku, który zakończył się zwycięstwem Salgotarjani Strandepitok nad TSHV Camelot.

Fot. G.Trzpil

Fot. G.Trzpil

W Płocku pojawiły się nie tylko międzynarodowe zespoły, ale organizatorzy zaprosili również zagranicznych sędziów i delegatów. Weekend w mieście z tumskim wzgórzem spędziły pary sędziów ze Słowenii i Hiszpanii oraz delegaci z półwyspu Iberyjskiego i Włoch. – Zależało nam na tworzeniu międzynarodowej marki, pokazaniu naszego turnieju na większą skalę. Stąd pomysł, żeby oprócz zagranicznych drużyn przyciągnąć do Płocka także międzynarodową obsadę sędziowską – mówi Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport. – To już czwarta edycja naszego turnieju w Płocku i ciągle chcemy podnosić jego poziom i zwiększać liczbę europejskich drużyn, które do nas przyjeżdżają. W tym roku jednak wyszliśmy poza nasz kontynent, ponieważ zgłosiła się do nas drużyna z Algierii. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i za rok zobaczymy więcej ekip spoza Europy – dodaje.

Turniej w Płocku widzieliśmy w Internecie. Było to coś niesamowitego, praktycznie po tym od razu podjęliśmy decyzję, że chcemy tu przyjechać i zagrać. Nie zawiedliśmy się, był to świetny event i mamy nadzieję wrócić tu za rok – mówi przedstawiciel algierskiego ASBBA, Amara Zine Elabidine.

Zadowolenia z zawodów nie ukrywali także słoweńscy sędziowie. – Spędziliśmy w Płocku świetny weekend. To miejsce, dwa boiska w samym centrum miasta to wspaniała sceneria do rozgrywania takich zawodów. W naszym odczuciu turniej w Płocku to najlepszy event, na jakim do tej pory byliśmy i cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią – mówi Janez Peskar.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

 1. Westsite Amsetrdam
 2. BHT Pyrki Poznań
 3. BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
 4. BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
 5. Red Hot Czili Buk
 6. Warszawa Skład
 7. BHT SPR ROKiS Radzymin
 8. KS AP Poznań
 9. Hiekka Hauskaa U19 (NED)
 10. Juniorki Piotrcovia

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

 1. BHT Auto Forum Petra Płock
 2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 3. Salgótarjáni Strandépítők BHC (HUN)
 4. TSHV Camelot (NED)
 5. BHT Auto Forum Petra Płock II
 6. Hiekka Hauskaa (NED)
 7. Rayito Salinero Torrevieja (ESP)
 8. ASBBA (ALG)
 9. MKS SiR Grudziądz
 10. BHT Copacabana

NAGRODY INDYWIDUALNE

Kobiety:

Lewoskrzydłowa – Alicja Ślęzak: BHT Pyrki Poznań

Kołowa – Marta Dobrołowicz: BHT Pyrki Poznań

Prawoskrzydłowa – Ewa Nowicka: BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

Bramkarka – Magdalena Słota: BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

Wlotek – Krista Mol: Westsite Amsetrdam

Obrońca – Rianne Mol: Westsite Amsetrdam

MVP – Danielle Rozing: Westsite Amsetrdam

Mężczyźni:

Lewoskrzydłowy – Denes Mate: Salgótarjáni Strandépítők BHC (HUN)

Kołowy – David de Witt: THSV: Camelot

Prawoskrzydłowy – Bartosz Wojdak: BHT Auto Forum Petra Płock

Bramkarz – Łukasz Zakreta: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

Wlotek – Wojtek Lipiński: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

Obrońca – Łukasz Niedzielak: BHT Auto Forum Petra Płock

MVP – Miłosz Rupp: BHT Auto Forum Petra Płock

plock2017

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest