12 lipca 2017

PGNiG Summer Superliga w stolicy

PGNiG Summer Superliga – cykl turniejów piłki ręcznej plażowej tym razem zawita do Warszawy! Już w najbliższy weekend (14 – 16 lipca) na plaży pod mostem Poniatowskiego, o kolejne punkty w eliminacjach Mistrzostw Polski powalczą najlepsze drużyny z całego kraju. Dla stolicy będzie to przedsmak wielkiego finału rywalizacji o tytuł Mistrza Polski, który odbędzie się w tym samym miejscu dokładnie trzy tygodnie później.
plaza warszawa-0707
Tak było trzy lata temu w Warszawie Fot. G. Trzpil 

Zawody w Warszawie – nie licząc turnieju finałowego – są już ostatnim miejscem na mapie cyklu PGNiG Summer Superligi. Wcześniej turnieje gościły we: Wrocławiu – na Placu Solnym, Mielnie – na plaży głównej, Starych Jabłonkach – przy Hotelu Anders czy na płockiej starówce. Jak podkreśla jeden z organizatorów turnieju, Jakub Malinowski, Warszawa była kolejnym, naturalnym kierunkiem.

Planując nasz cykl niemalże od razu postanowiliśmy, że chcemy być także w Warszawie. Stolica zawsze daje ogromny potencjał, aby zainteresować dyscypliną grono nowych odbiorców. To miejsce nie jest przypadkowe, na plaży po praskiej stronie, pod samym mostem Poniatowskiego, w okresie letnim przebywa dużo mieszkańców. To świetna okazja, aby zatrzymali się na chwilę, usiedli na trybunach i zapoznali się z tą widowiskową dyscypliną – mówi prezes Fundacji Modern Sport.

Weekendowe zmagania na warszawskiej plaży w piątek poprzedzi camp dla dzieci. W sobotę i niedzielę na piasku rywalizować będą: pięć zespołów żeńskich i sześć męskich. W kategorii kobiet nie zobaczymy drużyn BHT Olimpijczyk Byczków Kowalewa Pomorskiego oraz BHT GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego, zawodniczki z województwa łódzkiego w ten weekend będą walczyć o punkty EBT poza granicami naszego kraju. Swój udział w turnieju potwierdziły pozostałe polskie ekipy: BHT Pyrki Poznań, Warszawa Skład, KS Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin oraz AP Poznań.

plaza warszawa-1015

W kategorii mężczyzn zmierzą się natomiast najlepsze polskie drużyny z BHT Auto Forum Petrą Płock i BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski na czele. W rozgrywkach wezmą również udział takie zespoły jak: Eisberg Rondel Team z Legnicy i Fundacja Akademia Sportu z Gdańska. Skład grup męskich uzupełnią reaktywowani na stołeczny turniej warszawscy Beach Boysi oraz próbująca swoich sił na piasku halowa drużyna KPR Legionowo S.A.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Turniej w Warszawie organizowany jest przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Aktywną Warszawą. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają Staropolanka, Red Bull oraz Ziaja. Partnerem medialnym wydarzenia są Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio

Harmonogram PGNiG Summer Superligi Warszawa 2017:
14.07 (piątek)

PGNiG Summer Superliga Camp: 11.00 – 16.00 -> zajęcia dla najmłodszych poprowadzą Mistrzowie Polski zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock
15.07 (sobota)

PGNiG Summer Superliga mecze grupowe: 9.00 – 19.00
16.07 (niedziela)

PGNiG Summer Superliga mecze eliminacyjne: 9.00 – 13.40

PGNiG Summer Superliga finały: 13.40 – 16.45

Ceremonia zamknięcia 16.45

PODZIAŁ NA GRUPY I PLAN GIER [pdf]

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest