20 lipca 2017

Agnieszka Truszyńska: Chcemy awansować

Reprezentacja Polski juniorek rozegrała w miejscowości Michalovce dwa kontrolne mecze z rówieśniczkami ze Słowacji. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej przegrały 27:35 i 26:28. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw Europy. Słowaczki będą gospodarzem turnieju dywizji A, a Biało-czerwone wystąpią w dywizji B w Macedonii (31.07-06.08.2017).

juniorki_grupowe

– Chcemy awansować do grona najlepszych zespołów, ale mamy świadomość jak długa droga jest przed nami. Nie zamierzam wywierać presji na dziewczynach. Zależy mi, aby w każdym meczu zagrały najlepiej jak potrafią – powiedziała trener Agnieszka Truszyńska.

Przystępując do spotkań ze Słowacja młode Polki były po dwóch trudnych zgrupowaniach, w Pruszkowie i w Szczyrku. Widać było, że brakuje im jeszcze świeżości. Trener Truszyńska przewiduje, że szczyt formy przyjdzie za dwa tygodnie – podczas ME dywizji B. W pierwszym meczu ze Słowaczkami szwankowała obrona. Po analizie ten element już znacznie lepiej funkcjonował, choć rywalki i tym razem też wygrały.

Biało-czerwone w Macedonii czeka niełatwe zadanie. Dziesięć zespołów podzielono na dwie grupy. Nasze juniorki w swojej puli kolejno zmierzą się z Grecją, Wyspami Owczymi, Szwajcarią i Macedonią. Zwycięzca tej grupy o awans do dywizji A ME zagra z triumfatorem grupy, do której przyporządkowano Słowenię, Bułgarię, Islandię, Izrael i Kosowo. Podobny turniej zostanie rozegrany na Litwie.

Do Skopje opiekun polskiego zespołu planuje zabrać szesnaście zawodniczek, w tym trzy bramkarki. W tym składzie Polki grały przeciw Słowacji.

Wyniki
Słowacja – Polska 35:27 (17:16)
Polska: Wdowiak, Zima, Chodakowska –Olek 2, Zegarlicka, Cygan 1, Stanisławczyk 3, Wójcik 1, Sobecka 6, Więckowska 5, Zagrajek, Szczepanik 4, Borowska, Weber 3, Pietras, Kowalik 2.

Słowacja – Polska 28:26 (15:12)
Polska: Wdowiak, Zima, Chodakowska –Olek 2, Zegarlicka, Cygan 3, Stanisławczyk, Wójcik, Sobecka 6, Więckowska 2, Zagrajek 4, Szczepanik 2, Borowska, Weber 4, Pietras 1, Kowalik 2.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest