27 lipca 2017

Polacy rozgromili Egipt. Wojna nerwów dla Australijek

Pewne zwycięstwo Biało-czerwonych nad Egipcjanami i porażka kobiecej kadry z Australijkami po shoot-outach to bilans reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej na zakończenie fazy grupowej The World Games Wrocław 2017.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Jako pierwsze na kort nr jeden usytuowany na Polach Marsowych, tuz przy wrocławskim Stadionie Olimpijskim, wyszły zawodniczki Mark Karpińskiego.

W pierwszym secie wicemistrzynie Europy kontrolowały wynik, choć ekipa z Antypodów nie odpuszczała i dopiero w decydujących minutach Polki przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana w tej partii 13:10 sprawiła, że do drugiej odsłony Polki przystąpiły z dużym spokojem.

World Games 2017 Beach Handball

Niestety od początku tej partii nasze panie miały spore problemy ze skutecznością i tylko dzięki trzem znakomitym interwencjom bramkarki Natalii Krupy nie traciły jeszcze zbyt dużego dystansu do rywalek.

Australijki znalazły jednak w końcu sposób na polską golkiperkę i zaczęły systematycznie powiększać swoją przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 15:6. O losach meczu decydowała więc seria shoot-out.

W tej zdecydowanie dokładniejsze były przyjezdne, a dla Polski trafiła jedynie Paulina Sowa. Porażka 2:5 i w całym meczu 1:2 zepchnęła nasz zespół na trzecie miejsce w grupie B.

World Games 2017 Beach Handball

Starcie Polaków z Egipcjanami można podsumować jednym zdaniem – absolutna dominacja Biało-czerwonych. Nasi zawodnicy w obu setach rozgromili „Faraonów”, rezultaty 26:11 i 24:7 mówią same za siebie.

Z dwoma punktami na swoim koncie podopieczni Krzysztofa Kisiela finiszowali na trzecim miejscu w grupie A.

*

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest