Strona główna | Piłka Plażowa | Hiszpanki i Brazylijczycy na drodze Biało-czerwonych

Hiszpanki i Brazylijczycy na drodze Biało-czerwonych

 

Reprezentacje Polski w piłce ręcznej plażowej poznały swoich przeciwników w piątkowych ćwierćfinałach The World Games Wrocław 2017.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

W fazie grupowej turnieju, zarówno nasza żeńska jak i męska drużyna narodowa, zanotowały na swoim koncie po dwie porażki i jedno zwycięstwo, co w obu przypadkach gwarantowało trzecie miejsce w tabeli – odpowiednio grupy B (panie) i grupy A (panowie).

World Games 2017 Beach Handball

Oznacza to, że w ćwierćfinałach Polki i Polacy trafiają na ekipy z drugich miejsc z przeciwnych grup.

Podopieczne Marka Karpińskiego zmierzą się zatem z Hiszpankami – aktualnymi mistrzyniami świata. Dla Polek będzie to okazja do rewanżu za przegraną 1:2 podczas czerwcowych mistrzostw Europy w Zagrzebiu.

Z kolei zawodnicy Krzysztofa Kisiela zagrają z Brazylijczykami – najbardziej utytułowaną drużyną w historii męskiego beach handball i aktualnymi wicemistrzami globu.

World Games 2017 Beach Handball

To rywale z najwyższej, światowej półki, ale Biało-czerwone i Biało-czerwoni nie stoją na straconej pozycji. Beach handball to dynamiczna i nieprzewidywalna dyscyplina sportu, a obie nasze ekipy dysponują potencjałem, który pozwala im liczyć na sprawienie niespodzianki i weliminowanie faworytów.

Piątkowy mecz ćwierćfinałowy kobiet POLSKA – HISZPANIA rozpocznie się o godzinie 9:30, z kolei mecz ćwierćfinałowy mężczyzn POLSKA – BRAZYLIA zaplanowano na godzinę 12:00.

*

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele i plan gier dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.