28 lipca 2017

Ambitna gra Polaków nie wystarczyła na Brazylię

Ambicja i wola walki nie wystarczyły Biało-czerwonym do zwycięstwa z faworyzowanymi Brazylijczykami w ćwierćfinale The World Games Wrocław 2017. Po ciekawym meczu Polacy ulegli wicemistrzom świata 0:2 i walczyć będą o miejsca 5-8 Światowych Igrzysk Sportowych. Kolejnymi przeciwnikami podopiecznych Krzysztofa Kisiela będą Urugwajczycy.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Trzeba obiektywnie przyznać, że to Canarinhos dyktowali tempo boiskowych wydarzeń, ale reprezentanci Polski nie zamierzali się poddawać nawet na moment. Kiedy Miłosz Rupp zmniejszył przewagę rywali do zaledwie czterech punktów, wydawało się, że nasi zawodnicy są w stanie sprawić niespodziankę.

World Games 2017 Beach Handball

Brazylia miała jednak w swoich szeregach znakomitego środkowego rozgrywającego – Bruno. Pomimo, iż nie dysponuje on wyjątkowymi warunkami fizycznymi, znakomicie kieruje grą swojego zespołu. Nie tylko świetnie asystuje, ale potrafi też zdobyć bramkę po dynamicznym wejściu.

W kluczowym momencie pierwszej partii jego umiejętności zdecydowały o triumfie graczy z Kraju Kawy 18:14.

World Games 2017 Beach Handball

W drugiej odsłonie Brazylia szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększała. Biało-czerwoni ponownie pokazali charakter i zniwelowali starty, ale losy meczu były już rozstrzygnięte.

Końcówka to kilka bardzo efektownych akcji po obu stronach boiska, które to kibice nagrodzili gromkimi brawami. Pomimo kropiącego deszczu atmosfera na meczu była bowiem znakomita.

Teraz przed Polakami spotkanie z Urugwajem, jeżeli zwyciężą, w sobotę walczyć będą o piątą lokatę z lepszym z pary Australia-Egipt.

World Games 2017 Beach Handball

The World Games Wrocław 2017 / ćwierćfinał:

POLSKA – BRAZYLIA 0:2 (14:18, 22:28)

***

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele i plan gier dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest