Strona główna | Piłka Plażowa | MP w plażówce: Czas na wielki finał!

MP w plażówce: Czas na wielki finał!

 

Piłka ręczna plażowa wraca pod stołeczny most Poniatowskiego! Już w najbliższy weekend (5-6 sierpnia) na warszawskiej plaży rozegrany zostanie wielki finał mistrzostw Polski. Do stolicy zawitają czołowe drużyny, które powalczą o tytuły najlepszych ekip w kraju. Wśród pań zaprezentują się m.in. srebrne medalistki tegorocznych mistrzostw Europy.
plaza wawa-2472

Walka o mistrzostwo, rozegrana zostanie w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Wśród pań będą się mierzyć obecne mistrzynie Polski – BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, druga ekipa poprzedniego sezonu BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a także BHT Pyrki Poznań, Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin, KS AP Poznań oraz Warszawa Skład.

W kategorii mężczyzn o obronę tytułu walczyć będą zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock. Emocji z pewnością nie zabraknie, bowiem BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski już zapowiedział, iż zrobi wszystko, aby zdetronizować obecnych mistrzów. Walkę o złoto zapowiada także gdańska Fundacja Akademia Sportu. Stawkę uzupełnią BHT Damy Radę Inowrocław, MKS SiR Delfin Grudziądz, Eisberg Rondel Team Legnica oraz Klub Sportowy Uniwersytet Radom.

plaza wawa-1093

– Sezon 2017 dobiega końca. Poznaliśmy już zdobywców Pucharów Polski – w kategorii kobiet jest to zespół BHT Pyrki Poznań, a w wśród mężczyzn najlepszym okazał się zespół BHT Auto Forum Petra Płock. Puchary zostaną wręczone w niedzielę podczas ceremonii zakończenia sezonu 2017. Do udziału w wielkim finale mistrzostw Polski 2017 zaprosiliśmy po siedem zespołów żeńskich i męskich. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i rozegrają mecze systemem „każdy z każdym”, a później przystąpią do rywalizacji w meczach ćwierćfinałowych. Zespół, który zwycięży w grupie 4-drużynowej zapewni sobie udział w półfinale turnieju – komentuje system rozgrywek Marek Góralczyk przewodniczący komisji ds. piłki ręcznej plażowej. Turniej poprzedzi losowanie grup w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce w piątek, 4 sierpnia o godzinie 12:00.

Pozostała trójka półfinalistów zostanie wyłoniona po rozegraniu ćwierćfinałów z udziałem zespołów z miejsc 1, 2, 3 (grupa 3-drużynowa) oraz zespołów z miejsc 2, 3, 4 (grupa 4-drużynowa).

plaza wawa-1668

Finał mistrzostw Polski będzie zwieńczeniem cyklu turniejów PGNiG Summer Superligi, który trwa od maja oraz innych turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w całej Polsce. Eventy PGNiG Summer Superligi gościły w takich miejscach jak: Plac Solny we Wrocławiu, plaża miejska w Mielnie, Hotel Anders w Starych Jabłonkach czy stare miasto w Płocku. W ostatnim tygodniu lipca, reprezentacje kraju złożone z najlepszych zawodników drużyn będących finalistami PGNiG Summer Superligi, wystąpiły w rozgrywkach The World Games 2017 we Wrocławiu. Na imprezie zmagali się z najlepszymi na świecie zespołami piłki ręcznej plażowej i zakończyli swój udział na 5. (kobiety) i 7. miejscu (mężczyźni).

– W pierwszy weekend sierpnia na warszawskiej poniatówce spotkamy się w większym gronie niż poprzednio – zapowiada organizator turnieju Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport – W związku z tym, że łącznie gościć będziemy czternaście drużyn, nasza infrastruktura ulegnie znacznym zmianom. Pod mostem Poniatowskiego stanie nie jedno, a dwa boiska z trybunami mogącymi pomieścić łącznie 600 osób. Liczymy na mocne zainteresowanie i zaangażowanie publiczności, na którą będą czekały dodatkowe atrakcje, z meczem gwiazd, w którym zagrają dziennikarze NC+ włącznie. Aby sprawdzić pozostałe niespodzianki, które przygotowaliśmy dla widowni zapraszam wszystkich zainteresowanych do Strefy Rekreacji Dzielnicy Wisła. Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie!

plaza wawa-1563

Wstęp na finał mistrzostw Polski jest bezpłatny. Turniej w Warszawie organizowany jest przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu. AKTYWNA WARSZAWA oraz Strefą Rekreacyjną Dzielnicy Wisła. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają Staropolanka, Red Bull oraz Ziaja. Partnerem medialnym wydarzenia są Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio.

Finaliści mistrzostw Polski 2017:

Kobiety:
1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
2. BHT Pyrki Poznań
3. BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
4. Red Hot Czili Buk
5. BHT SPR ROKiS Radzymin
6. KS AP Poznań
7. WARSZAWA SKŁAD

Mężczyźni:
1. BHT AUTO FORUM PETRA PŁOCK
2. BHT GRU JUKO PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
3. FUNDACJA AKADEMIA SPORTU GDAŃSK
4. MKS SIR DELFIN GRUDZIĄDZ
5. SPR Damy Radę Inowrocław
6. Klub Sportowy Uniwersytet Radom
7. Eisberg Rondel Team Legnica.