5 sierpnia 2017

Polki zdeklasowały Macedonię. Słowenki na drodze do elity

Reprezentantki Polski zdeklasowały Macedonię i zagrają ze Słowenią o triumf w mistrzostwach Europy juniorek dywizji B, a zarazem awans do elity Starego Kontynentu. Niedzielny mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 19:45.

Poland-Macedonia-05

Sobotnie spotkanie było popisem polskiego zespołu. Biało-czerwone nie dały gospodyniom  żadnych szans – prowadziły od samego początku do ostatniego gwizdka.

Co prawda wcześniejsze, grupowe wyniki mogły wskazywać, że faworytem były podopieczne Agnieszki Truszyńskiej, ale nie można zapominać, że rywalki grały w Skopje, przed własną publicznością.

Jak się okazało nie miało to żadnego znaczenia, ponieważ Macedonki ustępowały zawodniczkom Agnieszki Truszyńskiej nie o jedną, a co najmniej o dwie klasy. Twarda gra naszego zespołu w obronie, poparta interwencjami polskich bramkarek oraz solidną grą całej drużyny w ofensywie przyniosły znakomite efekty.

Do przerwy było 17:6 dla Polski, a w drugiej połowie dystans dzielący obie ekipy jeszcze się zwiększył! Ostatecznie nasza drużyna rozgromiła Macedonię 31:14 i z kompletem punktów wygrała grupę A.

Poland-Macedonia-17

W wielkim finale Polki zmierzą się z triumfatorem grupy B – również niepokonaną ekipą Słowenii. To będzie starcie dwóch najlepszych drużyn turnieju, a jego stawką będzie awans do turnieju głównego mistrzostw Europy juniorek do lat 19, które zaplanowano na lato 2019 roku.

Warto pamiętać, że już za rok Biało-czerwone wystąpią w mistrzostwach świata przed własną publicznością. Turniej finałowy czempionatu globu odbędzie się bowiem w Kielcach.

Poland-Macedonia-09

Wyniki / 05.08 / grupa A:

Polska – Macedonia 31:14 (17:6)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Chodakowska –Olek 2, Zegarlicka 1, Cygan 5, Stanisławczyk 4, Wójcik 1, Sobecka 3, Więckowska 1, Zagrajek 1, Szczepanik 5, Borowska, Weber 5, Pietras 1, Kowalik 2.

Szwajcaria – Grecja 10:0 (walkower)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest