Strona główna | Piłka Plażowa | Medale i puchary na piasku rozdane!

Medale i puchary na piasku rozdane!

 

I wszystko jasne! Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w piłce ręcznej plażowej została drużyna BHT Auto Forum Petra Płock. W rywalizacji kobiet Mistrzyniami Polski na piasku zostały zawodniczki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, a Puchar Polski wywalczyły Pyrki Poznań! Ogromne gratulacje!

razem_plaza

Plaża pod Mostem Poniatowskiego ożyła w ten weekend. 5-6 sierpnia na terenie Strefy Rekreacyjnej Dzielnicy Wisła zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

Wydarzenie było zwieńczeniem cyklu składającego się z ośmiu turniejów kwalifikacyjnych, w których wyłoniono najlepsze czternaście drużyn w kraju. Ta dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu spotkała się z ogromnych zainteresowaniem kibiców. Emocje sięgnęły zenitu podczas decydujących spotkań, które decydowały o tytule Mistrza Polski. Złote medale w kategorii kobiet zdobyła drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, natomiast w mężczyzn BHT Auto Forum Petra Płock.

– Piłka ręczna plażowa idzie w bardzo dobrym kierunku i turniej zorganizowany w Warszawie jest tego najlepszym dowodem. Drużyny z roku na rok prezentują się co raz lepiej, a turnieje organizowane są na coraz wyższym poziomie – ocenia tegoroczny sezon Marcin Kobylarz, członek zarządu ZPRP.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski zorganizowany został przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Strefą Rekreacyjną Dzielnicy Wisła.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi – Finał Mistrzostw Polski było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Imprezę wspierali Staropolanka, Red Bull oraz Ziaja. Partnerem medialnym wydarzenia były Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio.

Kategoria kobiet:

 1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 2. Red Hot Czili Buk
 3. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
 4. BHT Pyrki Poznań
 5. BHT SPR ROKiS Radzymin
 6. Warszawa Skład
 7. AP Poznań

Najlepsza bramkarka: Ewa Wozińska

Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Matyja

Kategoria mężczyzn:

 1. BHT Auto Forum Petra Płock
 2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
 3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
 4. Eisberg Rondel Team Legnica
 5. BHT Damy Radę Inowrocław
 6. MKS SiR Delfin Grudziądz
 7. Klub Sportowy Uniwersytet Radom

Najlepszy bramkarz: Tomasz Majchrzyk

Najlepszy zawodnik: Jarosław Suski