Strona główna | Seniorzy | Piotr Przybecki: To gdzie zagramy nie ma dużego znaczenia

Piotr Przybecki: To gdzie zagramy nie ma dużego znaczenia

 

Jeżeli chcesz coś znaczyć w sporcie – musisz wygrywać. Niezależnie z kim i gdzie grasz – Piotr Przybecki skomentował wyniki losowania gospodarza turnieju prekwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2019. Wszystko wskazuje na to, że w impreza odbędzie się w styczniu w Portugalii.

2017.06.16 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra A N/z Piotr Przybecki Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Selekcjoner Biało-czerwonych przypomniał, że jeżeli pierwsza faza prekwalifikacji w grupie 4 zostałaby rozegrana systemem mecz i rewanż, to w ostatnim meczu Polska wystąpiłaby na wyjeździe, w Portugalii. To spotkanie najprawdopodobniej decydowałoby o awansie.

– Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że turniej w Portugalii też nie będzie łatwym zadaniem. Takie zwycięstwa budują zespół. Na to liczę – dodał szkoleniowiec.

Przybecki wyraził zadowolenie, że juniorska reprezentacja Polski ostatecznie uzyskała prawo startu w mistrzostwach świata w Gruzji. – Jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym tego rocznika. W tej drużynie jest potencjał. Tam gra naprawdę kilku ciekawych zawodników. Przed mistrzostwami mój asystent, Paweł Noch, poprowadził kilka treningów z tym zespołem. To super sprawa, że nasi juniorzy turniej rozpoczęli od zwycięstwa nad Argentyną – zakończył.

Kadra seniorska Polski pod kierunkiem Przybeckiego zbierze się na kilku dni, już w niedzielę, w Płocku. Zgrupowanie potrwa do następnego czwartku.