Strona główna | Seniorzy | Bygma Golden League z udziałem Biało-czerwonych

Bygma Golden League z udziałem Biało-czerwonych

 

Październikowy turniej piłkarzy ręcznych Bygma Golden League w Danii zapowiada się niezwykle ciekawie. Młody zespół Piotra Przybeckiego będzie miał okazję trzykrotnie zmierzyć z czołówką światową. To nie wszystkie atrakcje, które w tym roku mają zaplanowane Biało-czerwoni.
2017.01.19 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Francja - Polska N/z Adam Malcher Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.19 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A France - Poland Adam Malcher Credit: Norbert Barczyk / PressFocus
Francuzi będą pierwszym rywalem Biało-czerwonych w turnieju

Polacy na otwarcie turnieju Bygma Golden League, 26 października, zmierzą się w Kopenhadze z najbardziej utytułowanym zespołem ostatnich lat – Francją. „Trójkolorowi” to tegoroczny mistrz świata, srebrni medaliści olimpijscy z Rio. Tego samego dnia w drugiej parze dojdzie do starcia skandynawskiego, w którym mistrz olimpijski – Dania podejmie wicemistrza świata – Norwegię.

Naszemu selekcjonerowi bardzo zależało na występie podopiecznych w tej imprezie. Dewizą Przybeckiego jest, że tylko gra z najlepszymi może przynieść efekty.  Trójka rywali będzie szykowała się do startu w mistrzostwach Europy. Polacy będą doskonalić formę do styczniowych prekwalifikacji MŚ 2019.

DSC_7150
Duńczycy w Rio de Janeiro stanęli Polakom na drodze do finału

Po dniu przerwy uczestnicy Bygma Golden League przeniosą się na Jutlandię.  Biało-czerwoni w Aarhus 28 października zagrają z gospodarzem turnieju. Duńczycy po raz trzeci w tym roku zaprezentują się w Ceres Arena, co może świadczyć o tym, że dobrze im się gra, przy wsparciu kibiców, w miejscowej hali. Mecz drugiej pary tego dnia, Norwegia-Francja, będzie swoistym rewanżem za finał tegorocznych mistrzostw świata.

Ostatniego dnia turnieju, 29 października, zespoły zaprezentują się w Herning. Gospodarze nie ukrywają, że po części będzie to powrót do roku 2014, czyli decydujących rozstrzygnięć w mistrzostwach Europy. Wówczas Dania w finale nie sprostała Francji. Teraz będzie okazja do kolejnej konfrontacji obu zespołów. Z kolei Biało-czerwoni zmierzą się z Norwegią.

2017.01.12 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Polska - Norwegia N/z Tomasz Gebala Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.12 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A Poland - Norway Tomasz Gebala Credit: Norbert Barczyk / PressFocus
Norwegowie w tym roku wywalczyli srebro mistrzostw świata

Następnym tegorocznym sprawdzianem ekipy Przybeckiego będzie grudniowy turniej z udziałem drużyn Japonii, Bahrajnu i Białorusi. Impreza odbędzie się w Polsce w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Po dograniu szczegółów organizacyjnych – w tym miejsce i formuła turnieju -poinformujemy o dokładnym programie imprezy.

Z ciekawostek warto wymienić, że reprezentację Bahrajnu od niedawna prowadzi islandzki trener złotych medalistów olimpijskich z Rio. Zadaniem Gudmundura Gudmundssona jest przygotowanie drużyny do styczniowych mistrzostw Azji i wywalczenia tam medalu. Jego rodak Dagur Sigurdsson ma natomiast inny cel. Po rozstaniu się z ekipa Niemiec, którą doprowadził do mistrzostwa Europy i brązowego medalu w Rio związał się kontraktem z reprezentacją Japonii. Gospodarze IO Tokio 2020 liczą, że drużyna pod jego wodzą dobrze zaprezentuje się na olimpiadzie. Trzecią drużyną przejezdną na turniej grudniowy jest Białoruś. Biało-czerwoni z wybrańcami Jurija Szewcowa mają rachunki do wyrównania za grę w kwalifikacjach EURO 2018.

Program turnieju Bygma Golden League
26.października, Broendby Hallen
18:15: Francja-Polska
21:00: Dania-Norwegia

28. Października, Ceres Arena, Aarhus
16:10: Dania-Polska
19:00: Norwegia-Francja

29. Października, Jyske Bank Boxen, Herning
18:00: Polska-Norwegia
20.15: Dania-Francja.