Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 122 Handball Polska

Ukazał się nr 122 Handball Polska

 

Ukazał się nr 122, magazynu „Handball Polska”. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania jest pięć książek „Stanisław Majorek – niczego nie żałuję”.

Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Najnowszy numer zdominowały wydarzenia związane z piłką ręczną plażową. No bo jakże mogłoby być inaczej. Nasze panie na chorwackim piasku wywalczyły historyczny medal w tej odmianie handballu. Z Zagrzebia przywiozły srebrny medal mistrzostw Europy. Ten szczególny moment dla naszej dyscypliny opisujemy ze szczegółami.
Komu mało piaskowych wydarzeń zapraszamy do lektury materiału z The World Games Wrocław 2017. Tam co prawda obie reprezentacje Polski nie zdołały zawalczyć o podium, ale i tak było co i kogo podziwiać. Tak, piłka ręczna plażowa to bardzo widowiskowa dyscyplina, szybko powiększająca grono swoich kibiców. Co więcej, ma szansę na wpisanie do programu olimpijskiego.

Tym razem halowe zespoły narodowe zeszły na drugi plan. Panie pod wodza Leszka Krowickiego, ciesząc się z „dzikiej karty”  na mundial do Niemiec,  poleciały na tournée do Japonii. Z kolei wybrańcy Piotra Przybeckiego w pocie czoła trenowali w Płocku. Młoda drużyna już wie, że droga na MŚ 2019 zaczyna się w Portugalii. Tam zostanie rozegrany turniej grupy 4 pierwszej fazy kwalifikacji. Wśród rywali będą jeszcze zespoły Kosowa i Cypru.

Przed wyjazdem na Ukrainę rozmawialiśmy z Patrykiem Romblem o jego nowej pracy w Zaporożu, ale przede wszystkim o kadrze B. Tytuł „Talenty to moja specjalność” wyjaśnia praktycznie wszystko. To właśnie duże grono zawodników wyselekcjonowanych przez tego szkoleniowca występuje teraz w pierwszej reprezentacji Polski. Jeśli mowa o trenerach Biało-czerwonych drugim naszym rozmówca był Sławomir Szmal. Jego wielkie zaangażowanie na zgrupowaniach kadr naprawdę trudne jest do opisania. To po prostu trzeba zobaczyć.

Nie zapomnieliśmy również o drużynach klubowych. Wkrótce dojdzie do historycznego wydarzenia w rodzimym szczypiorniaku. Po raz pierwszy w prestiżowej Lidze Mistrzyń nasz kraj reprezentować będzie Vistal Gdynia. W europejskiej elicie markę zdążyły już sobie wyrobić zespoły Vive Kielce i Orlen Wisły Płock. Barcelona przyjedzie do Płocka, a THW Kiel do Kielc. To dopiero będą mecze Ligi Mistrzów.
Na krajowym podwórku do grona profesjonalnej PGNiG Superligi dołączyły dwie ekipy, MKS Kalisz i Spójnia Gdynia. Opisujemy proces licencyjny, na które niektóre kluby pracowały dosłownie do ostatniej chwili.

Zgodnie z daną obietnicą zamieszczamy kolejną część materiałów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży, które opracowuje Piotr Świgoń. W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę olimpijczyka z Monachium, dwukrotnego uczestnika mistrzostw świata – Andrzeja Lecha. To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

Okładka_HP_122