29 sierpnia 2017

Kurskonferencja delegatów ZPRP w Olsztynie

W niedzielę i poniedziałek w Olsztynie spotkali się delegaci ZPRP, którzy w nadchodzącym sezonie będą pełnili funkcję pełnomocników Zarządu Związku podczas meczów ligowych i pucharowych.

SONY DSC

Seminarium oficjalnie otworzył Henryk Szczepański, I Wiceprezes ZPRP ds. finansowych i organizacyjnych, Dyrektor Biura Związku.

Zajęcia rozpoczęły się od testu teoretycznego dotyczącego przepisów gry oraz regulaminów z zakresu rozgrywek.

Pierwszy, niedzielny panel wykładów dotyczył spraw proceduralnych. Podobnie jak podczas kursokonferencji sędziowskiej w rolę prelegentów wcielili się kolejno:

– Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan, który  omówił regulaminy rozgrywek obowiązujące w sezonie 2017/2018,

– Piotr Łebek, który analizował założenia dotyczące relacji sędziowie ZPRP – Komisarz PGNiG Superligi Mężczyzn,

– Piotr Mystkowski z biura Związku przedstawił Elektroniczny System Zarządzania Rozgrywkami ZPRP w świetle obowiązujących regulaminów rozgrywek w sezonie 2017/2018.

 „Rzuty karne – przepisy i ich interpretacja” to tytuł wykładu Mirosława Bauma, Przewodniczącego Kolegium Sędziów oraz Dyrektora ZPRP ds. Rozgrywek. Z kolei rolę delegata ZPRP w meczu piłki ręcznej omówił Krzysztof Manyś. Te wystąpienia wyczerpały niedzielny program konferencji.

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od omówienie analizy statystycznej wyników obserwacji, którą przedstawił Marek Żabczyński, członek Kolegium Sędziów ZPRP. W swym drugim wystąpieniu tłumaczył on jak oceniać osobowość pary sędziowskiej.

Kluczowym punktem bloku psychologicznego był wykład dr Piotra Włodarczyka, specjalisty w zakresie coachingu i doradztwa personalnego.

Na zakończenie interpretację przepisów gry obowiązującą  w nowym sezonie przedstawił Mirosław Baum, który podzielił się z uczestnikami konferencji swoim bogatym doświadczeniem jako delegat Międzynarodowej oraz Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest