8 września 2017

Zjazd Gwiazd Piłki Ręcznej w Wągrowcu

Przed laty dostarczali polskim kibicom niezwykłe emocje i ogromną radość. Dzisiaj cieszą się zasłużonym uznaniem i autorytetem.

Któż taki?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej – brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz inni, znani przed laty kadrowicze.

W ten weekend w Wągrowcu zjawią się m.in. Zygfryd Kuchta, Henryk Rozmiarek, Jerzy Garpiel, Włodzimierz Wachowicz i Janusz Brzozowski.

Już w sobotę, 9 września wągrowczanie będą mogli się z nimi spotkać i porozmawiać podczas Zjazdu Gwiazd Piłki Ręcznej w Wągrowcu!

Polska1976

W otwartym spotkaniu, które o godz. 14:00 rozpocznie się w małej sali w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestniczyć będą także prof. Bogdan Sojkin – wiceprezes ds. marketingu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wągrowczanin Damian Drobik – dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP oraz Marek Werle – prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Pomysłodawcą i inicjatorem zjazdu jest dyrektor wągrowieckiego OSiR-u Piotr Łuszcz.

Wszystkich miłośników szczypiorniaka i reprezentacji Polski zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!

Wizyta olimpijczyków z Montrealu nie jest jedynym wydarzeniem związanym z piłką ręczną, zaplanowanym na najbliższą sobotę w Wągrowcu.

W tym samym dniu, w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Edmunda Cieśli swoje zmagania rozpoczną także młodzi piłkarze ręczni – młodzicy i juniorzy – którzy powalczą o zwycięstwo w I Memoriale Andrzeja Szymczaka. Patronat nad tym wydarzeniem objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Równolegle toczyć się będzie rywalizacja piłkarzy oraz piłkarek ręcznych na trawie. Przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej rozegrany zostanie II Handball Grass Adventure, w którym na stadionie im. St. Bąka rywalizować będą drużyny z terenu naszego województwa.

***

źródło: wagrowiec.eu

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest