8 września 2017

Zagłębie i Start zaczynają grę w Europie

Zaledwie kilka dni po inauguracji sezonu ligowego w Polsce, Metraco Zagłębie Lubin i Kram Start Elbląg rozpoczynają grę w pucharach. W weekend obie drużyny rozegrają dwumecze I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka wicemistrzynie z Lubina, które u siebie zmierzą się ze szwajcarskim LK Zug Handball. Podopieczne Bożeny Karkut będą faworytkami dwumeczu i to nie tylko ze względu na atut własnego boiska. Choć Zug to drużyna ograna w Europie (od sezonu 2001/02 tylko raz nie zagrała w pucharach), to jednak większym potencjałem dysponuje wzmocnione latem Zagłębie. Takie zawodniczki jak Alina Wojtas i Kinga Grzyb powinny zapewnić zespołowi awans.

O niego trudniej będzie natomiast Startowi, który nie miał szczęścia w losowaniu i już w I rundzie trafił na norweskie Byasen Trondheim. Dodatkowo drużyna Andrzeja Niewrzawy oba mecze rozegra na boisku rywala, co z pewnością nie ułatwi jej zadania. Rywalki są też zespołem bardziej doświadczonym, na potwierdzenie czego wystarczy przywołać, że dwa lata temu zagrały w półfinale Pucharu Zdobywczyń Pucharów, a dla Startu będą to pierwsze od 1999 roku mecze w innych rozgrywkach niż Challenge Cup.

Obie polskie drużyny pierwsze spotkania rozegrają w sobotę, a rewanże – w niedzielę.

I runda eliminacyjna Pucharu EHF:

Metraco Zagłębie Lubin – LK Zug Handball / 9 września, godz. 17:00
LK Zug Handball – Metraco Zagłębie Lubin / 10 września, godz. 12:00 (w Lubinie)

Kram Start Elbląg – Byasen Trondheim / 9 września, godz. 19:00 (w Trondheim)
Byasen Trondheim – Kram Start Elbląg / 10 września, godz. 18:00

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest