Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Dzień Sportu z piłką ręczną na Orliku w Bartoszycach

Dzień Sportu z piłką ręczną na Orliku w Bartoszycach

 

W minioną sobotę  w całej Polsce odbyła się pierwsza edycja imprezy sportowej pod hasłem “Dzień sportu na Orliku”. Wzięło w niej udział około 1600 orlików zrekrutowanych w ramach projektu Lokalny Animator Sportu 2017. Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z piłki ręcznej!

dzień sportu (3)

Zapraszamy państwa do Bartoszyc, skąd wydarzenia relacjonował dla nas jeden z handballowych animatorów – Andrzej Cichocki.

Podczas zajęć dedykowanych dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom przeprowadzono atrakcyjne i międzypokoleniowe zajęcia sportowe. Celem, oprócz promocji zdrowego trybu życia poprzez podejmowanie aktywności oraz integracji międzypokoleniowej, była także promocja klubów sportowych, lokalnych organizacji sportowych, a także infrastruktury Orlik.

W akcję aktywnie włączyli się animatorzy Orlika przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach, gdzie w zajęciach udział wzięło aż 70 uczestników. Najmłodszy liczył 5 lat, a najstarszy 50! Przewodnią dyscypliną była piłka ręczna, a w zajęciach aktywnie uczestniczyli m.in. reprezentanci klubów MDK Bartoszyce (chłopcy) oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce (dziewczęta).

dzień sportu (1)

Cała impreza rozpoczęła się rozgrzewką przeprowadzoną na trawiastej części Orlika po której animatorzy Daniel Chruściel i Andrzej Cichocki podzielili uczestników na 7 zespołów 10-osobowych i rozpoczęli część drugą w formie gier i zabaw w drużynach.

Część ta składała się m.in. z przeciągania liny, sztafet, w których drużyny kozłowały piłki ręczne czy piłeczki do tenisa ziemnego, rzuty na bramkę podzieloną na sektory (drużyny rzucały na bramkę z różnych odległości – najmłodszy zaczynał z 3 metrów, dystans stopniowo zwiększała się, aż do rzutu ze środka boiska), zbieranie piłek do kosza na czas, skoki zespołowe przez linę czy rzuty do celu.

 Po tej części nastąpiła prezentacja dzieci trenujących piłkę ręczną w MDK Bartoszyce oraz UKS Jedynka MDK Bartoszyce. Do krótkiego treningu, około 30 minutowego, zaproszono wszystkich uczestników imprezy. W prezentacji nie zabrakło podstawowych elementów technicznych takich jak podań i chwytów piłki w miejscu oraz biegu w parach i trójkach, rzutów na bramkę czy zwodu pojedynczego.

dzień sportu (2)

Na koniec rozegrano mecze na dwóch boiskach – na wielofunkcyjnym w piłkę ręczną (sędzia Andrzej Cichocki), a na trawiastym w piłkę nożną (sędzia Daniel Chruściel).

Jedno jest pewne – to były świetne międzypokoleniowe spotkania wywołujące wiele emocji, ale również radości, wśród najmłodszych, ale i tych nieco starszych uczestników!

Animatorzy Orlika dziękują wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, rodzicom oraz zawodnikom za świetną atmosferę, zabawę oraz umiejętność międzypokoleniowej współpracy!