Strona główna | Klub zasłużonego reprezentanta | Gwiazdy piłki ręcznej i Memoriał Andrzeja Szymczaka w Wągrowcu

Gwiazdy piłki ręcznej i Memoriał Andrzeja Szymczaka w Wągrowcu

 

Ponad 200 zawodników wzięło udział w dwóch turniejach piłki ręcznej, które w miniony weekend odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu przy okazji II Zjazdu Gwiazd Piłki Ręcznej.

zjazd_gwiazd (1)/Fot. Jerzy Noszczak (3)

Pierwszym turniejem, który był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych w hali OSiR, był I Memoriał Andrzeja Szymczaka, legendarnego bramkarza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Patronat nad turniejem objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

O miejsca na podium rywalizowało sześć drużyn. Dodatkową motywacją do dobrej gry był dla młodych chłopców fakt, że ich grę obserwowali wybitni reprezentanci kraju, w tym Zygfryd Kuchta (wiceprezes ZPRP ds. szkolenia sportowego) i wągrowczanin Damian Drobik (dyrektor ZPRP ds. relacji zewnętrznych), którzy wraz z burmistrzem Krzysztofem Poszwą, przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Zającem, a także trzykrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich Henrykiem Rozmiarkiem oraz panią Haliną Szymczak (zaproszoną na turniej żoną zmarłego przed rokiem bramkarza) wręczali młodym szczypiornistom puchary i nagrody indywidualne.

zjazd_gwiazd (2)

Wcześniej byli reprezentanci dzielili się z uczestnikami swoimi wspomnieniami z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, gdzie prowadzona przez trenerów Janusza Czerwińskiego i Stanisława Majorka wywalczyła brąz igrzysk – jedyny medal olimpijski w historii polskiej piłki ręcznej.

Równolegle na stadionie OSIR im. Stanisława Bąka odbywał się II Handball Grass Adventure, czyli Turniej Piłki Ręcznej na Trawie pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Wzięło w nim udział dziesięć drużyn dziewczęcych i chłopięcych. W turnieju zwyciężyły zespoły Szkoły Podstawowej w Mokronosach (chłopcy) oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie (dziewczęta).

zjazd_gwiazd (3)

Wyniki I Memoriału Andrzeja Szymczaka:

– w kategorii młodzików:

I miejsce – Sparta Oborniki

II miejsce – MKS Poznań

III miejsce – Nielba Wągrowiec

– w kategorii juniorów:

I miejsce – Nielba Wągrowiec

II miejsce – Sparta Oborniki

III miejsce – MKS Poznań