Strona główna | Slider | Handball at School ze Szmalem

Handball at School ze Szmalem

 

Reprezentacja Polski mężczyzn czeka na zawodników klasy Szmala, Bieleckiego czy braci Lijewskich. Do tego potrzeba jednak nie tylko zdolnej młodzieży, ale też mądrych i wykwalifikowanych nauczycieli. Takie możliwości stwarza program Handball at School, którego 4. edycja  w Polsce właśnie się zakończyła w Kielcach.
Kielce

Konferencja szkoleniowa wpisuje się w projekt Gramy w Ręczną, który organizuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W tym roku wykłady prowadziła Portugalka – Maria Luisa Estriga, metodyk i trener z Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), która wcześniej odwiedziła Lublin i Rzeszów. – Dzieci stosunkowo łatwo uczą się gry w piłkę ręczną. Trzeba tylko znaleźć na to sposób. Przez zabawę poczują większe zaangażowanie i tym łatwiej zrozumieją sporty drużynowe – mówi Maria Luisa Estriga.

W Kielcach nie zabrakło przy tej okazji gwiazd w postaci byłych reprezentantów Polski, a dziś także pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w tym mieście. W trzydniowym szkoleniu uczestniczyli m.in.  Sławomir Szmal i Radosław Wasiak. Praktyczne zajęcia z młodzieżą odbyły się na parkiecie hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej.

Kielce_2

Ale by szkolenie dawało efekty musi być także dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów. – Podczas wykładów dowiedzieliśmy się, że Portugalczycy mają inne warunki fizyczne niż np. Polacy czy Rosjanie. Są mniejsi, ale szybsi, a my gramy bardziej siłowo – mówi Przemysław Sztorc, nauczyciel wychowania fizycznego.