27 września 2017

Logotyp 100-lecia na koszulkach reprezentacji Polski!

Już w meczu Polska–Włochy w Lubinie, którym reprezentantki Polski rozpoczną dzisiaj kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy Francja 2018, Biało-czerwone wystąpią w nowych strojach – z logotypem stulecia piłki ręcznej na ziemiach polskich!

Logotyp znajduje się na prawym rękawie koszulki. Reprezentantki będą promować go podczas najbliższego i wszystkich kolejnych meczów. Oczywiście logotyp wprowadzony zostanie również na stroje reprezentacji Polski mężczyzn.

logo_100_koszulki_kadra

W przyszłym roku mija dokładnie 100 lat od momentu, kiedy piłka ręczna miała swoją pierwszą odsłonę na ziemiach polskich, a dokładnie w polskiej miejscowości granicznej pomiędzy Prusami, a Imperium Rosyjskim tj. w Szczypiornie. Stąd powszechnie używana jest nazwa szczypiorniak.

Rok 2018 będzie więc rokiem wielkiego Jubileuszu!

Związek Piłki Ręcznej planuje szereg wydarzeń promujących tę jedną z najpopularniejszych na świecie gier zespołowych – między innymi wystawy, wydawnictwa, konkursy, mecze, akcje dedykowane dzieciom i młodzieży.

Ważnym momentem będzie przyszłoroczny turniej finałowy Mistrzostw Świata Kobiet U-18 w Kielcach.

100_ZNAK_POZIOM_bialy_JPG

Zarząd Związku powoła specjalne zespoły odpowiedzialne za organizację Jubileuszu – między innymi zespół ds. promocji i organizacji jubileuszowych wydarzeń.

Stulecie piłki ręcznej na ziemiach polskich to święto wszystkich związanych z tą dyscypliną sportu – kibiców, byłych i obecnych zawodników, trenerów, sędziów i delegatów, szefów i pracowników klubów oraz biur ZPRP i WZPR.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest