Strona główna | Europejskie Puchary | Co za emocje w Zagrzebiu! Cenny punkt Orlen Wisły

Co za emocje w Zagrzebiu! Cenny punkt Orlen Wisły

 

Co za emocje w Zagrzebiu! Po bardzo wyrównanym, pełnym zwrotów akcji meczu, Orlen Wisła Płock zremisowała z PDD 28:28. To pierwszy punkt wywalczony przez Nafciarzy w tej edycji Ligi Mistrzów.

Orlen Wisla Plock - FC Barcelona

Początek spotkania to wymiana ciosów z obu stron. Pierwszą udaną interwencję bramkarza zapisaliśmy w 10. minucie, kiedy to Marcin Wichary popisał się skuteczną interwencją przy rzucie karnym.

Po chwili gospodarze znaleźli jednak sposób na „Wichurę” i doprowadzili do remisu po 6. Po przeciwnej stronie parkietu znakomicie radził sobie płocki skrzydłowy Lovro Mihić.

Gracze z Zagrzebia wypracowali dwubramkową przewagę i od tego momentu gra ponownie się wyrównała, choć obie drużyny miały swoje szanse – odpowiednio na odskoczenie bądź dogonienie rywali.

Do przerwy było 18:16 dla gospodarzy, za to druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości.

To było koncertowe otwarcie Nafciarzy. Twarda defensywa i skuteczność w ataku podopiecznych trenera Piotra Przybeckiego błyskawicznie przełożyły się na wynik – Płocczanie wyszli na prowadzenie 23:20.

Miejscowi nie myśleli się jednak poddawać i kolejne ciosy należały do Chorwatów, którzy doprowadzili do remisu 23:23 i kibice w Zagrzebiu oraz przed telewizorami mogli szykować się na emocjonującą końcówkę.

Na 10. sekund przed końcem bramkę na wagę remisu zdobył dla Wiślaków Słoweniec Igor Żabić. W ostatniej akcji meczu intuicyjna paradą po rzucie Stipe Madalinica z wolnego popisał się Adam Morawski i spotkanie zakończyło się wynikiem po 28.

Liga Mistrzów / grupa A / 4. kolejka:

PPD ZAGRZEB – ORLEN WISŁA PŁOCK 28:28 (18:16)

PPD: Skok, Kastelić – D. Mrakovcić 1, Bozić, Kontrec, Vori 3, Marković 4, Horvat 1, Susnja, J. Valcić, T. Valcić, Mandalinić 10, Ravnic, Hrstic, Vuglać 7, Bicanić 2.

Orlen Wisła: Wichary, Morawski, Borbely – Daszek 1, Duarte 5, Krajewski 4, Obradović 2, Ghionea 3, T. Gębala , Ivić 4, M. Gębala 3, Żabić 1, Mihić 5, De Toledo, Wołowiec.