Strona główna | Slider | ZPRP odwiedziła delegacja miasta Takasaki

ZPRP odwiedziła delegacja miasta Takasaki

 

Siedzibę Związku piłki Ręcznej w Polsce odwiedziła delegacja japońskiego miasta Takasaki. Wizyta w Warszawie dotyczyła współpracy ZPRP z Takasaki związanej z przygotowaniami do igrzysk olimpijskich w Tokio i skorzystania z oferty tego miasta.

Takasaki (002)

W skład zagranicznej delegacji weszli: Toshihisa Misonou – Dyrektor Generalny Fundacji Miasta Takasaki, Fumihiro Ebara – Dyrektor Departamentu Planowania Fundacji Miasta Takasaki  oraz  Michał Hostyński – Specjalista ds. Projektów Sportowych Fundacji Miasta Takasaki.

Honory gospodarza pełnił I Wiceprezes Henryk Szczepański, któremu towarzyszyli Wiceprezes ds. Marketingu i Komunikacji Bogdan Sojkin, Dyrektor Sportowy Jerzy Eliasz i Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Damian Drobik.

Kontakty tej azjatyckiej aglomeracji z polskim sportem, w grudniu 2015 r., zapoczątkował burmistrz Kenji Tomioka, który odwiedził PKOl. To zaprocentowało rewizytą w maju 2016 r. Delegacja japońska ponownie odwiedziła Polskę w styczniu br.,

Oferta miasta Takasaki, położonego ok. 100 km od Tokio, dedykowana jest do polskich związków sportowych, które przygotowują swoich zawodników do startu na igrzyskach olimpijskich w roku 2020. Miasto dysponuje nowoczesną bazą sportową, w skład której wchodzi m.in. wielofunkcyjna Takasaki Arena.