18 października 2017

Petra w Lidze Mistrzów w piłce ręcznej plażowej

Już 24 października zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock wezmą udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej, na wyspie Gran Canaria w Hiszpanii. Zespół z Płocka w Lidze Mistrzów rywalizować będzie z dwunastką najlepszych drużyn w Europie i jego celem będzie poprawa ostatnio osiąganych wyników: 3 miejsca w 2015 r. i 4 miejsca w 2016 r.  

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK 2017 Sobota-455

W Klubowych Mistrzostwa Europy drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Petra trafiła do drugiego koszyka, gdzie przyjdzie jej rywalizować z drużynami z Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Niemiec i Portugali. Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze ekipy ­­– Na tego typu zawodach nie ma słabych drużyn. W Hiszpanii będziemy mierzyć się z aktualnymi mistrzami swoich krajów. Każdy zespół ma doświadczenie w plażowej piłce ręcznej, dlatego w każdym meczu musimy dawać z siebie wszystko. Jeśli będziemy potrafili narzucić swój styl rywalom mamy szansę wygrać z każdymzapowiada przed turniejem Miłosz Rupp.

W składzie Petry wystąpi dziesięciu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Na hiszpańskich boiskach nie zobaczymy zawodników, którzy na co dzień grają w PGNiG Superlidze: Kacper Adamski (KPR Legionowo), Bartosz Wojdak (MKS Kalisz), Adrian Fiodor, Filip Koper czy Marcin Miedziński (Meble Wójcik Elbląg) pozostaną w Polsce, ich miejsce uzupełnią młodzieżowi mistrzowie kraju: Maciej Fabianowicz, Mateusz Fuksiński oraz Patryk Petyn.

group a

– W historii klubu nie mieliśmy jeszcze tylu przedstawicieli w PGNiG Superlidze, przez co w tym roku do Hiszpanii nie polecimy w optymalnym składzie. Cieszy nas fakt, że klub SPR Stali Mielec wyraził zgodę na wyjazd Tomka Wiśniewskiego, będzie stanowił on cenne wzmocnienie w naszej bramce.. Dodatkowo zespół uzupełnimy juniorami, którzy na co dzień występują w drugiej drużynie Orlen Wisły Płock i zdobywali tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w plażówce – komentuje sytuacje kadrową Mistrzów Polski prezes klubu, Artur Niesłuchowski.

Petra na wyspę Gran Canaria uda się we wtorek 24 października, a już w czwartek czeka ją początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock o godz. 11:15 zmierzy się z włoskim zespołem Team Italia, a o 16:30 z SG Schurwald z Niemiec. Rywalizację zakończą finałowe spotkania w niedzielę.

PGNiG SUMMER SUPERLIGA PLOCK 2017 NIEDZIELA-0347

Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak, Urzędu Miasta Płocka.

Lista zawodników BHT Auto Forum Petry Płock zgłoszonych do rozgrywek:

  1. Artur Niesłuchowski
  2. Tomasz Wiśniewski
  3. Kwiatkowski Michał
  4. Niedzielak Łukasz
  5. Orędowicz Patryk
  6. Rupp Miłosz
  7. Suski Jarosław
  8. Patryk Petyn
  9. Maciej Fabianowicz
  10. Mateusz Fuksiński

Terminarz rozgrywek:

Czwartek 26.10
11:15 boisko 1. BHT Auto Forum Petra Płock – Team Italia (IT)
16:30 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – SG Schurwald (GER)

Piątek 27.10
12:00 boisko 1. BHT Auto Forum Petra Płock – Kavlinge HK (SWE)
15:45 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – OS Gordos / Lambinho (POR)

Sobota 28.10
11:15 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – Ciudad de Malaga (ESP)

Niedziela 29.10
Mecze o miejsca.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest