19 października 2017

Piotrkowianki także wystąpią w piaskowej elicie

Zawodniczki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, to po męskiej drużynie BHT Auto Forum Petry Płock, druga nasza ekipa, która wystąpi w turnieju Champions Cup w piłce ręcznej plażowej. Impreza o najważniejsze trofeum w klubowej rywalizacji rozpocznie  się 26 października. Po raz trzeci w historii zespołu dziewczyny będą reprezentować Polskę na tych prestiżowych zawodach jako Mistrz Polski 2017 roku. Turniej odbędzie się w Maspalomas (Gran Canaria) i potrwa do 29 października.
JUKO

Piłkarki z Piotrkowa trafiły do bardzo silnej grupy z zespołami z Węgier, Chorwacji, Szwajcarii, Danii i Holandii.
– Rywalizować będziemy na najwyższym europejskim poziomie, na tym etapie już każda drużyna jest mocna. Grupę mamy niezwykle silną – zmierzymy się m. in. z Węgierkami – obrończyniami tytułu, Dunkami, które zajęły 4. miejsce na ostatnich ME oraz z bardzo doświadczonymi i utytułowanymi zespołami jak np. Detono Zagrzeb czy Westside Amsterdam.- komentuje Roksana Szymańska, zawodniczka BHT GRU Juko.

Polki pierwszy mecz rozegrają w czwartek, 26 października o godzinie 9.00 z drużyną BHG ODENSE (Dania). Tego samego dnia przyjdzie im się również zmierzyć z najlepszym zespołem z Chorwacji. -Musimy od początku zagrać bez kompleksów, ten zespół wielokrotnie pokazywał, że ma charakter, a jego siłą jest zgranie i walka do ostatniego gwizdka. W pierwszym etapie celem dla zespołu jest wyjście z grupy, później przy odrobinie szczęścia walka o strefę medalową – zapowiada Sylwia Bartkowiak, kapitan zespołu.

Mecze grupowe będą rozgrywane do soboty, a do następnej fazy rozgrywek awansują najlepsze cztery ekipy z każdej grupy. To właśnie w  przedostatni dzień tygodnia odbędą się mecze ćwierćfinałowe, które zadecydują, które drużyny powalczą o medale w ostatniego dnia turnieju.

– Bardzo się cieszę, że po dwóch miesiącach bez plażówki możemy wrócić na kilka dni na piasek. W każdym spotkaniu damy z siebie wszystko, ponieważ wiemy, że na takim turnieju nie ma miejsca na pomyłki- dodaje Weronika Łakomy.

Terminarz rozgrywek:

Czwartek 26.10
9:00     DHG Odense – BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
14:15   BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski – Detono Zagrzeb

Piątek 27.10

9:00     Multichem  Szentendrei – BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
14.15   BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski- Westside

Sobota 28.10

9:45 BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski- Team Schwan

Niedziela 29.10
Mecze o miejsca.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest