Strona główna | Seniorzy | Kadrowicze trenują w Gdańsku

Kadrowicze trenują w Gdańsku

 

Od czwartku w Gdańsku trenują obie kadry mężczyzn seniorów A i B. Pierwszy zespół przygotowuje się do występu w silnie obsadzonym Bygma Golden League w Danii. Z kolei zaplecze naszego zespołu narodowego zagra w Płocku z rezerwami Słowacji, Rosji i Litwą A.

2017.06.06 Cetniewo Pilka Reczna Trening reprezentacji Polski mezczyzn Kadra A i B Trening reprezentacji Polski mezczyzn Kadra A i B N/z Piotr Przybecki Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Niestety zgrupowanie musiał opuścić już rozgrywający Marek Szpera. – Uskarżał się na wybity palec środkowy rzucającej ręki. Nikt w jego miejsce nie będzie dowołany – wyjaśnił asystent trenera głównego, Paweł Noch.

Aktualnie w zajęciach pierwszego zespołu bierze udział czternastu zawodników. Z reprezentantów rekrutujących się z zagranicznych klubów  na miejscu są już Michał Szyba i Paweł Paczkowski. Pozostali „obcokrajowcy” tzn. Kamil Syprzak, Patryk Walczak, Rafał Przybylski, Piotr Chrapkowski i Piotr Wyszomirski do kolegów dołączą na początku przyszłego tygodnia. Biało-czerwoni do Danii udadzą się we środę rano.

W szeregach Kadry B zaszły dwie zmiany. Kontuzjowanych Szymona Sićko i Adriana Nogowskiego zastąpili Wiktor Kawka i Łukasz Kuźdeba.  Zespół Patryka Rombla turniej z zespołami Litwy Słowacji B i Rosji B. rozegra w dniach 27-29 października w Płocku.