Strona główna | Seniorzy B | Wartościowy sprawdzian rezerw Biało-czerwonych

Wartościowy sprawdzian rezerw Biało-czerwonych

 

Po raz drugi w tym roku Kadra B seniorów rozegra międzypaństwowe mecze. Podopieczni Patryka Rombla i Sławomira Szmala w Płocku rozegrają turniej, w którym wystąpią także rezerwy ze Słowacji i Rosji oraz pierwszy zespół Litwy.

2017.06.02 Cetniewo Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B N/z Slawomir Szmal Patryk Rombel Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

– Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mieli okazję zagrać. Bo dla chłopaków, poza treningami, to dodatkowa mobilizacja, aby się sprawdzić z podobnymi reprezentacjami innych krajów. Spodziewam się fajnego turnieju w dobrej obsadzie – mówi trener Rombel.

Powołani zawodnicy przez blisko tydzień przygotowywali się do imprezy na zgrupowaniu w Gdańsku. W tym czasie mogli podpatrywać kolegów z pierwszej drużyny, która wystąpi w silnie obsadzonym turnieju Bygma Golden League. Na miejscu okazało się, że kontuzjowanych Szymona Sićko i Adriana Nogowskiego musieli zastąpić Wiktor Kawka i Łukasz Kuźdeba.

– Kadra B aktualnie w dużej mierze złożona jest z zawodników, którzy skończyli wiek juniora, czyli roczników 1996 i 1997, a także tych, którzy pozostają w orbicie zainteresowań trenera pierwszej reprezentacji Piotra Przybeckiego. Wspólnie z nim ustalamy skład tego zespołu – wyjaśnia trener Rombel.

W tym roku rezerwy Biało-czerwonych rozegrały dwumecz w Budapeszcie., w maju pokonując i remisując z Węgrami B.

– Bardzo byśmy chcieli, aby turniej mógł się podobać kibicom jako widowisko. Wszystkich, którzy nam chcą pomóc z trybun i zobaczyć młodych, ambitnych chłopaków w akcji zapraszamy do hali „70” w Płocku – kończy szkoleniowiec.

Wszystkie mecze Polaków będą transmitowane na portalu imprezylive.pl

ZOBACZ SKŁAD KADRY POLSKI B

plock27-29_1