31 października 2017

Prezes Hiszpańskiej Federacji z wizytą w Polsce

Współpraca Królewskiej Hiszpańskiej Federacji i Związku Piłki Ręcznej w Polsce będzie kontynuowana w kolejnych latach. Umowa obejmie m.in. mecze reprezentacji w różnych kategoriach wiekowych, wymianę szkoleniową trenerów i sędziów, a także rozwijanie piłki ręcznej plażowej w obu krajach. 
Hiszpanie

Siedzibę ZZPRP odwiedził Prezes Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Ręcznej (RFEBM) – Francisco Blazquez Garcia. Honory gospodarza pełnił I Wiceprezes, Dyrektor Biura  Henryk Szczepański w towarzystwie Damiana Drobika, Dyrektora ds. relacji zewnętrznych, Jerzego Eliasza, Dyrektora sportowego i Marka Góralczyka, Dyrektora ds. współpracy z zagranicą.

Wizyta odbyła się w ramach podpisanej w 2014 roku umowy o współpracy pomiędzy obu federacjami. Od tego czasu seniorskie i młodzieżowe reprezentacje obu krajów wielokrotnie rywalizowały ze sobą w meczach towarzyskich. Ostatnio do bezpośrednich gier doszło w Opolu, gdzie dwukrotnie zmierzyły się juniorskie reprezentacje. Swoimi doświadczeniami wymieniali się także polscy i hiszpańscy sędziowie oraz pracownicy obu federacji.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest