Strona główna | Handball Polska | Nowy numer Handball Polska | nr 124

Nowy numer Handball Polska | nr 124

 

124 numer Handball Polska już dostępny!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są trzy książki: Autobiografia Grzegorza Tkaczyk. „Młody. Niedokończona gra”.

1

Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera.
Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Rok 2018 to 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich. Już teraz  zapowiadamy najważniejsze wydarzenia, które będę towarzyszyły Wielkiemu Jubileuszowi.

2

W najnowszym numerze przypominamy doskonały początek kobiecej reprezentacji Polski w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Biało-czerwone pod wodzą Leszka Krowickiego bez problemów ograły Włoszki i Słowaczki. Duża w tym zasługa Karoliny Kudłacz-Gloc, która po rocznej przerwie wróciła do gry po urodzeniu syna.

2

 PGE VIVE Kielce z rozmachem informuje o nowych transferach i ambitnych planach. Jednym z nich jest pobicie rekordu frekwencji na meczu piłki ręcznej w Polsce. Nie będzie to takie łatwe, gdyż jak ustaliliśmy, 55 lat temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie mecz szczypiorniaka oglądało ponad 30 tys. widzów.

4

Polecamy rozmowę z Grzegorzem Tkaczykiem, który wyjaśnia dlaczego zdecydował się na napisanie autobiografii.

3

Pasjonaci beach handballu również znajdą coś dla siebie. Zamieściliśmy ciekawy artykuł dra hab. Krzysztofa Ficka o tym, iż w przypadku piłki ręcznej plażowej liczba urazów nie sięga nawet połowy tych w piłce ręcznej na twardym podłożu.

W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę „Klempela w spódnicy”, czyli Barbary Krefft-Wenzel. To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy.

Zapraszamy do lektury!